Maja ze Zbąszynia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni - SMA. Na leczenie potrzebne 9,5 mln zł. Pilnie potrzebuje naszej pomocy!

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Udostępnij:
Maja ze Zbąszynia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni - SMA. Na leczenie potrzebne 9,5 mln zł. Pilnie potrzebuje naszej pomocy! Jest szansa dla Majeczki, ale by ją zdobyć potrzebne tysięcy dobrych serc i miliony!

Maja ze Zbąszynia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni - SMA. Na leczenie potrzebne 9,5 mln zł. Pilnie potrzebuje naszej pomocy!

Maja ze Zbąszynia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni - SMA

Kiedy rodzi się mała bezbronna istotka, rodzice i jego najbliższe otoczenie nie zna granic szczęścia. Jednak kiedy rodzice dowiadują się, że ich pociechę dopadła ciężka choroba, wali się cały świat. U małej zbąszynianki stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni – SMA. Diagnoza zburzyła radość całej rodziny.

Maja pilnie potrzbuje naszej pomocy!

Dzisiaj Maja Tomczak z Zbąszynia koło Nowego Tomyśla (Wielkopolska), pilnie potrzebuje naszej pomocy. Czternastomiesięczna dziewczynka, zmaga się z SMA. Na jej leczenie potrzebna kwota 9,5 mln zł.,

- Do pewnego momentu Maja rozwijała się podobnie jak rówieśnicy. Bilanse, choć rzadsze z powodu pandemii, nie wykazywały nieprawidłowości. Niestety, dłuższa przerwa w szczepieniach i brak normalnego dostępu do opieki zdrowotnej, zbiegła się w czasie z niepokojącymi symptomami

- mówią rodzice dziewczynki.

Dalej dodają

- Aby zatrzymać potworną chorobę potrzebujemy terapii, której koszt zwala z nóg. Dla Majeczki jest szansa, ale by ją zdobyć potrzebujemy tysięcy dobrych serc! Świadomość tego, że w walce z chorobą liczy się każdy dzień jest dla nas niezwykle trudna, dlatego prosimy o pomoc!

Szansą najdroższy lek na świecie

Dla Mai jest nadzieja w leki o nazwie Zolgensma - najdroższym leku na świecie. Lek podawany jednorazowo pozwala zastąpić uszkodzony gen SMM1, dzięki któremu dziecko rozwija się prawidłowo. Jest jednak duży warunek, dziecko nie może przekroczyć wagi 13,5 kg.

Obecnie Maja odbywa zajęcia z rehabilitantem. Bardzo cierpi. Cierpią razem z nią jej rodzice, patrząc na ból i łzy dziecka.

- Świadomość tego, że w walce z chorobą liczy się każdy dzień jest dla nas niezwykle trudna, dlatego prosimy o pomoc!

Od pierwszych dni po usłyszeniu diagnozy, cała okolica, gmina i miasto „stanęło na nogi” aby pomóc chorej dziewczynce. Jednak stale, to za mało! W akcje pomocową dla Mai włączają się nie tylko dorośli ale także młodzież i dzieci.

To warto zobaczyć!

Wolsztynianie dla Mai

Wielka pomoc od rodziny śp. Beaty

Rogale dla Mai

Grodzisk Wielkopolski dla Mai

Walka z czasem trwa

Lubuszanie dla Mai

Zlot samochodowy dla Mai

Charytatywny bieg dla Mai

Mieszkańcy powiatu nowotomyskiego dla Mai

Koncert dla Mai

Dożynki dla Mai

Gmina Zbąszynek dla Mai

Dzieci dla dziecka

Kiermasze

Festyny i pikniki dla Mai

Akcje strażaków z powiatu

W ciągu ostatniego miesiąca w Zbąszyniu odbył się wielki festyn z udziałem gwiazd polskiej estrady:

Zbiórka tekstyliów

Zbiórka makulatury dla Mai

Odbywają się kiermasze i różnego rodzaju aukcje charytatywne, wolontariusze kwestują. W każdym sklepie, stacji benzynowej, szkole, zakładzie pracy, znalazło się miejsce do puszki na datki.

Panie pieką ciasta mieszkańcy tłumnie odwiedzają kawiarnię Hildegarda

Marsz dla Mai

Maraton fitness dla Mai

Kto żyw zbiera nakrętki

Zbiórki złomu dla Mai

Piłkarze, siatkarze walczą nie tylko o zwycięstwo, ale również dla Mai

Aby uzbierać potrzebną kwotę, na portalu siepomaga.pl została uruchomiona zbiórka „Ratuj przyszłość Majeczki”
LINK DO ZBIÓRKI

Zbieramy dla naszej pszczółki - licytacje dla dzielnej Mai z SMA na FB
LINK DO LICYTACJI.

Jest szansa dla Majeczki, ale by ją zdobyć potrzebne tysięcy dobrych serc i miliony!


Nowe obostrzenia od 1 grudnia

Wideo

Dodaj ogłoszenie