Powiat nowotomyski. Społeczność Zespołu Szkół RCKU Trzcianka, pomaga małej Mai ze Zbąszynia.

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Powiat nowotomyski. Społeczność ZSRCKU w Trzciance ma ogromne serca „Razem dla Mai”
Powiat nowotomyski. Społeczność ZSRCKU w Trzciance ma ogromne serca „Razem dla Mai” Zespół Szkół RCKU w Trzciance
Udostępnij:
Powiat nowotomyski. Społeczność Zespołu Szkół RCKU Trzcianka, pomaga małej Mai ze Zbąszynia. Wraz z początkiem września społeczność Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance postanowiła włączyć do akcji zbierania pieniędzy na rzecz Mai Tomczak – dziewczynki ze Zbąszynia, która walczy z SMA (rdzeniowym zanikiem mięśni) i zbiera na terapię genową, której koszt wynosi 9,5 mln złotych.

Powiat nowotomyski. Społeczność Zespołu Szkół RCKU Trzcianka, pomaga małej Mai ze Zbąszynia.

Zobacz też: Życie warte miliony. Ratujmy zdrowie Majeczki

Wraz z początkiem września społeczność Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance postanowiła włączyć do akcji zbierania pieniędzy na rzecz Mai Tomczak – dziewczynki ze Zbąszynia, która walczy z SMA (rdzeniowym zanikiem mięśni) i zbiera na terapię genową, której koszt wynosi 9,5 mln złotych.

Zespół Szkół RCKU w Trzciance powiat nowotomyski, pomaga małej Mai

- Na rzecz zbiórek dla Mai przekazano już dwa worki pluszaków, ponad 50 kg baterii, 15 kg makulatury oraz paczkę książek na licytację. Akcja zbierania nadal trwa

- wylicza pedagog Olga Mazurek-Lipka dodając, że kilka klas i indywidualnych uczniów przekazało już zebrane przez siebie groszaki, które już niedługo trafią do Mai.

- Ponadto koło szkolnej biblioteki ustawione są pojemniki na nakrętki, kasztany, baterię i makulaturę, których zbiórka trwa do odwołania - dodaje

Na rzecz Małej Pszczółki zorganizowano i zaplanowano warsztaty. W piątek 24 września obyły się warsztaty decoupage poprowadzone przez pedagog Olgę Mazurek – Lipkę, w czasie których wykorzystano stare i lekko zniszczone kubki jako materiał do metamorfozy. Posłużą one jako doniczki na kwiaty. W działania te szczególnie zaangażowała się prof. Róża Kaźmierczak oraz klasa II B Technik architektury krajobrazu.

Zespół Szkół RCKU włączył się w pomoc dla chorej na SMA Mai

- Architekci nie tylko przygotowali zdobione doniczki, ale także posadzili w nich rośliny. Z kolei w piątek 1 października odbędą się aż dwa warsztaty dla fanów rękodzieła: pierwszy z nich będzie prowadzony przez prof. Kalinę Konkiel, która pokaże jak wyczarować piękne glicerynowe mydełka, a drugi poprowadzi prof. Róża Kaźmierczak z masy porcelanowej

- usłyszelismy.

Wytwory z wszystkich spotkań twórczych zostaną przekazane na szkolny kiermasz, tak jak i przygotowane przez techników żywienia i gastronomii ciasteczka. Każdy, nawet przez drobny gest, może się włączyć we wspólną walkę o zdrowie Mai.

Aby uzbierać potrzebną kwotę, na portalu siepomaga.pl została uruchomiona zbiórka „Ratuj przyszłość Majeczki”
LINK DO ZBIÓRKI

Zbieramy dla naszej pszczółki - licytacje dla dzielnej Mai z SMA na FB
LINK DO LICYTACJI.

Jest szansa dla Majeczki, ale by ją zdobyć potrzebne tysięcy dobrych serc i miliony!

Walczymy o naszą pszczółkę-dzielna Maja vs SMA

Zespół Szkół RCKU im. gen. D. Chłapowskiego. Jak dojechać? Mapa


Wideo

Dodaj ogłoszenie