Zbąszyń. Maluszek dla Maluszka... Niecodzienna wyprawa Krzysztofa i Michała, do Włoch - po auto dla Mai

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Maluszek dla Maluszka... Niecodzienna wyprawa Krzysztofa i Michała, do Włoch - po auto dla Mai
Maluszek dla Maluszka... Niecodzienna wyprawa Krzysztofa i Michała, do Włoch - po auto dla Mai Nadesłane
Udostępnij:
Zbąszyń. Maluszek dla Maluszka... Niecodzienna wyprawa Krzysztofa i Michała, do Włoch - po auto dla Mai. Do zebrania zostało jeszcze 2,8 mln.

Zbąszyń. Maluszek dla Maluszka... Niecodzienna wyprawa Krzysztofa i Michała, do Włoch - po auto dla Mai

Zobacz też: Życie warte miliony. Ratujmy zdrowie Majeczki

We wtorek 18 stycznia na FB Walczymy o naszą pszczółkę-dzielna Maja vs SMA dodano post, w którym czytamy

- Dotarła do nas wiadomość, która nas zelektryzowała. Nasz wspaniały przyjaciel Krzysztof Mitek postanowił w niecodzienny sposób zdobyć pieniądze dla Majeczki. Chce zakupić okazyjnie samochód marki Fiat 126P i odsprzedać je z zyskiem, a całe zarobione pieniądze przekazać na leczenie pszczółki.

Niecodzienna wyprawa do Włoch - po auto dla Mai

Aby zrealizować plan, trzeba było pokonać 1580 kilometrów w jedna stronę, ze Zbąszynia – do Włoch i z powrotem. Następnego dnia Krzysztof Mitek, oraz nasz cudowny wolontariusz Kożuchowski Michał, specjalnym autem wyruszyli na półwysep Apeniński by zdobyć okazyjnie "małego Fiata" i zdążyć przed innym klientem. Taka wyprawa to nie lada wyzwanie dla panów, jednak pomoc Mai jest silniejsza od męczącej podróży i pokonania 3 200 kilometrów. To był swego rodzaju "wyścig po maluszka dla maluszka".

Wyścig z czasem

- Podróż w jedną stronę minęła nam pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ to był istny wyścig. Kto pierwszy przyjedzie i wyłoży pieniądze to zostanie posiadaczem tego autka, bo oprócz nas jechała jeszcze jedna dwuosobowa załoga z chęcią zakupu. W trasę wyruszyliśmy w środę o 14.30. Do pokonania mieliśmy 1580 km. Szczęście w szczęściu, że byliśmy na miejscu o 8:20 a druga załoga przyjechała parę minut po 9. Po załatwieniu formalności z wyrejestrowaniem, samochód otrzymaliśmy o godz. 11:40. Udało się - mamy "Maluszka dla Maluszka"

- informuje Michał Kożuchowski.

- Autko jest w rewelacyjnym kolekcjonerskim stanie i będzie wystawione na aukcje dla Mai. Obecnie znajduje się w Zbąszynku

- usłyszeliśmy.
Po trzech dniach męczącej, wielogodzinnej, niecodziennej wyprawy, panowie szczęśliwie powrócili do domów. Ich podróż przebyła bardzo spokojnie jak na dystansie ponad 3200 km.

Maluszek dla Maluszka

Zobacz - Fiat 126P już u nas Maluch dla Mai

Walka z czasem cały czas trwa

Z chwilą kiedy Natalia i Dawid dowiedzieli się o chorobie córki, a było to w drugiej połowie maja, natychmiast zaczęli szukać pomocy. Cała okolica, gmina i miasto „stanęło na nogi” aby im pomóc. Od początku zbiórki odbyło się tak wiele mniejszych i większych inicjatyw dla Mai. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie wszystkich wymienić, bo działo się tak dużo. Począwszy od czerwca w każdej miejscowości wokół Zbąszynia były organizowane imprezy, festyny na świeżym powietrzu, zabawy, biegi charytatywne i wiele, wiele innych imprez w zależności od pory roku. Jesienią zimowe morsowanie w okolicznych jeziorach. Sprzedaż ciast i wiele innych inicjatyw. Pomoc dla Mai organizowały dzieci aż po seniorów.

Szansą najdroższy lek na świecie

- Dla Mai jest nadzieja w leki o nazwie Zolgensma - najdroższym leku na świecie. Lek, który kosztuje 9,5 mln złotych, podawany jednorazowo pozwala zastąpić uszkodzony gen SMM1, dzięki któremu dziecko rozwija się prawidłowo. Jest jednak duży warunek, dziecko nie może przekroczyć wagi 13,5 kg.

- mówią rodzice Mai, Natalia i Dawid dodając

- Każdego dnia patrzymy na łzy i przerażone oczy naszej malutkiej córeczki. Mamy wrażenie, że przekraczamy kolejne kręgi piekła. SMA brutalnie odbiera Majeczce siły!

Do zebrania jeszcze 2,8 miliona złotych

Maja obecnie waży waży około 9 kilogramów. Zo zielonago paska zbiórki brakuje jeszcze 2,8 mln złotych. Jednak to jeszcze duża kwota!

Aby uzbierać potrzebną kwotę, na portalu siepomaga.pl została uruchomiona zbiórka „Ratuj przyszłość Majeczki”
LINK DO ZBIÓRKI

Zbieramy dla naszej pszczółki - licytacje dla dzielnej Mai z SMA na FB
LINK DO LICYTACJI.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie