Powiat nowotomyski. Zespół Szkół RCKU Trzcianka, dla małej Mai Tomczak ze Zbąszynia

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Powiat nowotomyski. Zespół Szkół RCKU Trzcianka, dla małej Mai Tomczak ze Zbąszynia
Powiat nowotomyski. Zespół Szkół RCKU Trzcianka, dla małej Mai Tomczak ze Zbąszynia Zespół Szkół RCKU Trzcianka
Udostępnij:
Powiat nowotomyski. Zespół Szkół RCKU Trzcianka, dla małej Mai Tomczak ze Zbąszynia. Kiedy we wrześniu społeczność ZRCKU w Trzciance podjęła decyzję o włączenie się w akcję zbiórki pieniędzy na Maję Tomczak, chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. To niezwykłe i absolutnie cudowne szaleństwo, które będzie trwać tak długo, jak długo pasek zbiórki na rzecz Mai nie będzie zielony.

Powiat nowotomyski. Zespół Szkół RCKU Trzcianka, dla małej Mai Tomczak ze Zbąszynia

Zobacz też: Życie warte miliony. Ratujmy zdrowie Majeczki

Kiedy we wrześniu społeczność ZRCKU w Trzciance podjęła decyzję o włączenie się w akcję zbiórki pieniędzy na Maję Tomczak, chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. To niezwykłe i absolutnie cudowne szaleństwo, które będzie trwać tak długo, jak długo pasek zbiórki na rzecz Mai nie będzie zielony.

Widzieliśmy co Wasza szkolna społeczność zrobiła dla Mai we wrześniu. Jak zapowiada się październik?

- W środę technicy żywienia i usług gastronomicznych postanowili nie tylko poćwiczyć pod okiem prof. Doroty Golczak i prof. Anny Kuśnierek swoje umiejętności kulinarne, ale przy okazji wspomóc Majkę, dlatego przygotowali pyszne pizzerki, które każdy zainteresowany mógł kupić w czasie przerw

– mówi pedagog Olga Mazurek-Lipka.

Kolejne pracowite dni dla Mai

- W czwartek Koło Rolników ZRSCKU Trzcianka zmobilizowało swoich kolegów i koleżanki z kierunku technik rolnik, a także resztę społeczności i w szkole można było zaopatrzyć się na Ryneczku Dezyderego w płody rolne, jajka oraz przetwory. Całe wydarzenie koordynowali prof. Bogusław Zboralski oraz Paweł Duda.

Pachnące warsztaty dla małej "pszczółki Mai" ze Zbąszynia

- Zakończeniem intensywnego tygodnia były warsztaty poprowadzone przez prof. Kalinę Konkiel, która wraz z silną ekipą wyczarował piękne mydełka pachnące pomarańczą, cynamonem czy lawendą. Natomiast prof. Róża Kaźmierczak z masy porcelanowej wraz z grupą warsztatową przygotowała niezwykłe zawieszki oraz szczęśliwe kamienie. We wszystkie wydarzenia mocno zaangażowali się technicy architektury krajobrazu.

Zespół Szkół RCKU w Trzciance, dla małej Mai Tomczak ze Zbąszynia

- W akcję dla Mai zaangażowali się również nauczyciele wychowania fizycznego: prof. Katarzyna Jucha, prof. Berdadetta Halasz – Hypka oraz prof. Wojciech Jucha, którzy niczym na sportowej trybunie dopingują uczniów w zbiórkach: nakrętek, kasztanów, makulatury i baterii alkaicznych. Zresztą nie pierwszy taki transport został przekazany w piątek, a w poniedziałek po raz kolejny mogliśmy zasilić konto Mai zebranymi nakrętkami, kasztanami, bateriami i makulaturą.

Za sobą macie bardzo pracowity tydzień. Jaki będzie ten?

- Na zakończenie tego tygodnia będzie można stać się posiadaczem/ką wytworów piątkowych warsztatów: roślin zasadzonych w kubkach ozdobionych metodą decoupage, mydełek czy porcelanowych breloków/zawieszek i kamyków. A to nie wszystko, co będzie można zakupić na szkolnym kiermaszu.

- W środę 6 października technicy weterynarii planują warsztaty, na których przygotują ciastka i zabawki dla naszych czworonożnych przyjaciół. Technicy żywienia specjalnie na kiermasz upieką ciastka, a uczennica Laura Turowska przekazała swoje obrazy. Każdy w ZSRCKU w Trzciance zaangażował się w pomoc dla Mai. Dlatego zapraszamy wszystkich w piątek 8 października w godzinach od 10 do 15 (lub wyczerpania asortymentu) na kiermasz na rzecz Majeczki. Każdy znajdzie drobiazg dla siebie.

Aby uzbierać potrzebną kwotę, na portalu siepomaga.pl została uruchomiona zbiórka „Ratuj przyszłość Majeczki”
LINK DO ZBIÓRKI

Zbieramy dla naszej pszczółki - licytacje dla dzielnej Mai z SMA na FB
LINK DO LICYTACJI.

Jest szansa dla Majeczki, ale by ją zdobyć potrzebne tysięcy dobrych serc i miliony!

Zespół Szkół RCKU Trzcianka powiat nowotomyski. Jak dojechać? Mapa

Tekst nagłówka spisu:


Wideo

Dodaj ogłoszenie