Szafowanie - Zbiórka odzieży i tekstyliów używanych w Zbąszyniu "Razem dla Mai". Gdzie pozostawić odzież, kiedy finał zbiórki?

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Iwona Samczuk, organizatorki zbiórki tekstyliów w Zbąszyniu,  Mariola Szewczyk, viceprezes fundacji Po Pierwsze, zapraszają mieszkańców miasta i gminy do wspólnej akcji „szafowanie”
Iwona Samczuk, organizatorki zbiórki tekstyliów w Zbąszyniu, Mariola Szewczyk, viceprezes fundacji Po Pierwsze, zapraszają mieszkańców miasta i gminy do wspólnej akcji „szafowanie” Dorota Michalczak
Szafowanie - Zbiórka odzieży i tekstyliów używanych w Zbąszyniu "Razem dla Mai". Gdzie pozostawić odzież, kiedy finał zbiórki?

Szafowanie - Zbiórka odzieży i tekstyliów używanych w Zbąszyniu "Razem dla Mai". Gdzie pozostawić odzież, kiedy finał zbiórki?

Na zaproszenie Iwony Samczuk, organizatorki zbiórki tekstyliów w Zbąszyniu, gościła Mariola Szewczyk, viceprezes fundacji „Po pierwsze” z Katowic. Fundacja włączyła się w pomoc dla Mai Tomczak z akcją szafowania. Celem fundacji jest współpraca z organizacjami i instytucjami z całego kraju, pozwala dotrzeć do osób potrzebujących.

- Szafowanie jest akcją zbiórki odzieży i tekstyliów używanych. Specjalna firma recyklingowa przyjedzie tutaj na miejsce, odbierze wszystkie zebrane tekstylia i dochód z każdego kilograma zostanie wpłacony na konto Mai.
Finał akcji - 22 sierpnia na parkingu hali sportowej "Zbąszynianka" godz. 13 - 16. Obecny na nim będzie ambasador akcji - Michał Wiśniewski, wokalista zespołu Ich Troje, który osobiście będzie odbierał worki z ubraniami. Każdy zabrany kilogram jest na wagę złota i zdrowie Majeczki

– mówi Mariola Szewczyk, viceprezes fundacji.
.

Zbierać można wszelkiego rodzaju używane tekstylia, kołdry, koce, pluszaki, buty powiązane w pary zapakowane do osobnych woreczków oraz wszystko to, co zalega w szafach i nadaje się jeszcze do użytku.

- Nie przynosimy rzeczy brudnych, poplamionych. Wszystkie artykuły muszą być suche, zapakowane do ¾ worka, dobrze zawiązane. Nie ma wymogów co do wielkości i rodzaju worka im kolorowiej tym lepiej

– dodała Szewczyk.

- Akcja szafowania odbędzie się pod patronatem Burmistrza Zbąszynia. Mamy zielone światło na wszelką pomoc wszystkich służb będących w Zbąszyniu, które przyłączają się do współpracy

– usłyszeliśmy od Iwony Samczuk.

Wystarczy przewietrzyć szafę, zapakować nieprzydatne nam tekstylia do worka, i przynieść na miejsce zbiórki.

Miejsca zbiórki tekstyliów w Zbąszyniu:
1. Dom Senior Wigor w godz. 8-16
2. Zakład Fryzjerski Mirror ul. Zielona godz.10-17
3. Szkoła Podstawowa ul. Mostowa godz. 8-15 (wejście przez sekretariat)
4. SUR - Stacja Diagnostyczna godz. 8-18
5. Caritas od 16.08.21 - 21.08.21 kont. Kazimierz Taberski

Wioski:
1. Łomnica - SP im. Powst.Wlkp. od 8-13
2. Nądnia - sala za Remizą
3. Nowe Jastrzębsko- kont. z sołtysem
4.Przyprostynia – SP godz. 7-16
5. Stefanowice - Sołtys Stefanowice 83
6. Stefanowo – kont. z Sołtysem
7. Perzyny - u sołtysa
8. Strzyżewo - sala wiejska kont. sołtys
9. Chrośnica – kont. sołtys
10. Przychodzko – SP Łomnica od 8-13
11. Nowy Dwór - świetlica 12
12. Nowa Wieś - sołtys od 24 lipca
13. Nowa Wieś Zbąska – u sołtysa
14. Zakrzewko - kont. z sołtysem.

Nie czekajcie do ostatniej chwili. Tekstylia do wyznaczonych punktów, można już przynosić.
Finał akcji - 22 sierpnia na parkingu hali sportowej "Zbąszynianka" godz. 13 - 16.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Dodaj ogłoszenie