„Letnie dni z angielskim dla MAI” „Summer days with english for Maja” 17-19 sierpnia 2021 [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Nauczycielki angielskiego Daria Mańkowska z ZSP w Chrośnicy i Aneta Piosik z ZSP w Przyprostyni zorganizowały uczestnikom ciekawy program, dzieląc działania na 3 tematy: jedzenie, zwierzęta i sport
Nauczycielki angielskiego Daria Mańkowska z ZSP w Chrośnicy i Aneta Piosik z ZSP w Przyprostyni zorganizowały uczestnikom ciekawy program, dzieląc działania na 3 tematy: jedzenie, zwierzęta i sport Dorota Michalczak
„Letnie dni z angielskim dla MAI” „Summer days with english for Maja” 17-19 sierpnia 2021. W dniach 17 – 19 sierpnia na terenie Zbąszyńskich obiektów, odbywały się zajęcia z języka angielskiego w ramach: „Letnich dni języka angielskiego dla Mai”, małej zbąszynianki, która choruje na rzadką chorobę SMA. Rodzice zapisując dzieci na to wydarzenie, wpłacali pieniądze na konto „Siepomaga”.

„Letnie dni z angielskim dla MAI” „Summer days with english for Maja” 17-19 sierpnia 2021

Dla Mai

Pierwszy dzień - jedzenie

Nauczycielki angielskiego Daria Mańkowska z ZSP w Chrośnicy i Aneta Piosik z ZSP w Przyprostyni zorganizowały uczestnikom ciekawy program, dzieląc działania na 3 tematy: jedzenie, zwierzęta i sport. Pierwszego dnia dzieci spotkały się w Grzybku w Łazienkach i poznawały słownictwo związane z produktami spożywczymi. Wspólna przygoda rozpoczęła się od gimnastyki porannej, poznaniu piosenek, utrwalane były zwroty potrzebne do przygotowania posiłków. Dzieci przyrządziły sałatkę owocową oraz warzywną i zamówiły sobie obiad w języku angielskim. Następnie obejrzały film w zbąszyńskim kinie o tematyce przewodniej dnia, który zakończył się podchodami językowymi w parku z nagrodami oraz zamawianiu lodów.

Drugi dzień - zwierzęta

Drugi dzień upłynął pod znakiem zwierzątek. Większość uczestników przybyła w przebraniach. Po porannych tańcach w przebraniach na plaży uczestnicy przenieśli się do ogrodów parafialnych. W Hildegardzie odbyła się lekcja, gdzie uczono dzieci słownictwa, a następnie w mini ZOO dzieci usmażyły kiełbaskę na ognisku i przespacerował się i omówiły obecne tam zwierzęta. Po powrocie do Łazienek uczestnicy wyzwolili swoje kreatywne zdolności i namalowały farbami i kredą oraz opisały, poznane zwierzątka. Po zabawie na zamkach dmuchanych i zakupie lodów rodzice odebrali swoje pociechy.

Trzeci dzień - sport

Ostatniego dnia omawiany był sport. Rozgrzewkę przeprowadziły olimpijki: Aneta i Alicja Konieczek, opowiedziały również o swoim życiu i wyprawie do Tokio. Po grach i zabawach na świeżym powietrzu z angielskim w tle dzieci wyruszyły do restauracji „Czwórka” aby wykonać pizzę z instrukcjami w języku angielskim. W Bibliotece czekała już na dzieci niecodzienna aktywność, wykonywali oni teatrzyk Kamishibai, tematem przewodnim była pszczółka. Dzieci stworzył opowiadania, często z bardzo mądrym morałem nawiązującym do walki, jaką każdego dnia toczy nasza dzielna Majka Tomczak.

Na konto dziewczynki, dzięki tej akcji wpłynęło 5720 zł.

Organizatorki dziękują sponsorom i osobom, które włączyły się w organizację letnich dni języka angielskiego dla Mai. Bez wsparcia tak wielu osób, nie byłoby wspamiałych dni z angielskim dla dzieci.
Akcję patronatem objął Urząd Miejski w Zbąszyniu.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: dorota.michalczak@polskapress.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Dodaj ogłoszenie