Zbąszyń: Uroczysty jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego - 15.09.2021 [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Zbąszyń: Uroczysty jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego - 15.09.2021
Zbąszyń: Uroczysty jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego - 15.09.2021 Dorota Michalczak
Zbąszyń: Uroczysty jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego - 15.09.2021 r. W środę 15 września 2021, w Hoteliku Pod Akacjami, odbył się uroczysty jubileusz par, które mają za sobą okrągłe 50 lat pożycia małżeńskiego. Wydarzenie, od dawna wpisuje się w polską tradycję. Tym razem to wyjątkowe wyróżnienie otrzymały 32 pary z terenu gminy Zbąszyń, którym odznaczenia przyznane przez Prezydenta wręczył burmistrz Tomasz Kurasiński.

Zbąszyń: Uroczysty jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego - 15.09.2021

Zobacz... Uroczysty jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Przeżyli z sobą pół wieku

W środę 15 września, w Hoteliku Pod Akacjami, odbył się uroczysty jubileusz par, które mają za sobą okrągłe 50 lat pożycia małżeńskiego. Wydarzenie, od dawna wpisuje się w polską tradycję. Tym razem to wyjątkowe wyróżnienie otrzymało 31 par z terenu gminy Zbąszyń, którym odznaczenia przyznane przez Prezydenta wręczali Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński, Z-ca Burmistrza Marek Orzechowski i Przewodniczący Rady Miejskiej Zbąszynia Krzysztof Piskorski.

Burmistrz pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Otrzymali medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

50 lat temu ślubowali miłość i wierność, na dobre i na złe… składając przysięgę

- Świadomy praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.

W tej przysiędze wytrwali pół wieku, pokonując życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i upominek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale także dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Niewiele jest rodzin, które zgodnie i szczęśliwie przeżywają wspólnie tak długi okres czasu. Wszystkie pary na ślubnym kobiercu stanęły w 1971 roku.

Uroczysty jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Swój jubileusz świętowali w towarzystwie par, które w roku 2020 obchodziły złote gody. Ubiegłoroczna uroczystość ze względu na panująca pandemię została rozłożona na dwa dni 15 i 16 października 2020 r. i miała zupełnie inny przebieg niż tegoroczna. Wówczas Jubilaci przyjmowani byli indywidualnie w Urzędzie Miasta. Spotkanie było okazją do powspominania wspólnych lat i porozmawianiu o aktualnych problemach w gminie Zbąszyń. Teraz dwa uhonorowane roczniki spotkały się w jednym miejscu aby wspólnie świętować.

Zbąszyń: Uroczysty jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego - 15.09.2021

Zbąszyń: Uroczysty jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego -...

Bogdana i Jan Przybyłowie z Nądni. 50 lat minęło od chwili, kiedy powiedzieli sobie TAK

Zbąszyń: Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Przeżyli ...

Zbąszyń - Przeżyli z sobą 50 lat

Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńsk...

Przeżyli z sobą pół wieku. Zasłużyli na medale od prezydenta RP


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: dorota.michalczak@polskapress.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Dodaj ogłoszenie