Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŻAROWSKI Jacek Mariusz: pozycja 1 : 2,56% (1 711 głosów)
- BUDNY-SAS Katarzyna Anna: pozycja 2 : 2,56% (1 711 głosów)
- BANAŚ Mariusz Andrzej: pozycja 3 : 2,56% (1 711 głosów)
- DZIUBA Dorota Wiktoria: pozycja 4 : 2,56% (1 711 głosów)
- KOGUT Wiktor: pozycja 5 : 2,56% (1 711 głosów)
- DOMERECKA Elżbieta Helena: pozycja 6 : 2,56% (1 711 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PIECHULEK Rafał Rufin: pozycja 1 : 0,75% (498 głosów)
- MROZEK Marcin Andrzej: pozycja 2 : 0,75% (498 głosów)
- BIAŁOŃ Klaudia: pozycja 3 : 0,75% (498 głosów)
- KUBICA-HEIDRICH Oliwia Katarzyna: pozycja 4 : 0,75% (498 głosów)
- GRZESIUK Krzysztof: pozycja 5 : 0,75% (498 głosów)
- KUBINA Sandra Maria: pozycja 6 : 0,75% (498 głosów)
- SAMBOK Klaudiusz Antoni: pozycja 7 : 0,75% (498 głosów)
- STEIN Dominik Mateusz: pozycja 8 : 0,75% (498 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI Z MARKIEM PIASECKIM:
- RAJCHEL Wojciech Jan: pozycja 1 : 1,8% (1 199 głosów)
- TOMALA Dorota Anna: pozycja 2 : 1,8% (1 199 głosów)
- CAJS Katarzyna Anna: pozycja 3 : 1,8% (1 199 głosów)
- SITEK Andrzej Przemysław: pozycja 4 : 1,8% (1 199 głosów)
- FIRLEJ Grzegorz: pozycja 5 : 1,8% (1 199 głosów)
- ZAJĄC Mirosław: pozycja 6 : 1,8% (1 199 głosów)
- KRAJEWSKA Elżbieta Maria: pozycja 7 : 1,8% (1 199 głosów)
- WIECZOREK Arkadiusz Marek: pozycja 8 : 1,8% (1 199 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA:
- MASEŁKO Paweł Jan: pozycja 1 : 6,34% (4 233 głosów)
- HARIASZ Joanna Katarzyna: pozycja 2 : 6,34% (4 233 głosów)
- WĘGRZYN Stanisław Mieczysław: pozycja 3 : 6,34% (4 233 głosów)
- MIERNICKA Ariadna Halina: pozycja 4 : 6,34% (4 233 głosów)
- CHADAŁA Katarzyna Kazimiera: pozycja 5 : 6,34% (4 233 głosów)
- LEWCZAK Józef: pozycja 6 : 6,34% (4 233 głosów)
- JÓZEFOWICZ-BRYJA Joanna Maria: pozycja 7 : 6,34% (4 233 głosów)
- WENCEL Robert Dominik: pozycja 8 : 6,34% (4 233 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- GISMAN Józef Andrzej: pozycja 1 : 1,7% (1 134 głosów)
- WCZASEK Waldemar: pozycja 2 : 1,7% (1 134 głosów)
- PLONKA Anna Elżbieta: pozycja 3 : 1,7% (1 134 głosów)
- KAMECKA Patrycja Magda: pozycja 4 : 1,7% (1 134 głosów)
- RESZKA Sabina Maria: pozycja 5 : 1,7% (1 134 głosów)
- PONIEDZIAŁEK Leszek Antoni: pozycja 6 : 1,7% (1 134 głosów)
- SZARF Paweł Jan: pozycja 7 : 1,7% (1 134 głosów)
- MUSIOŁ Jolanta Maria: pozycja 8 : 1,7% (1 134 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- LACHOWICZ Andrzej Piotr: pozycja 1 : 2,41% (1 995 głosów)
- MŁODZIŃSKI Robert: pozycja 2 : 2,41% (1 995 głosów)
- GŁADYSZ Alicja Janina: pozycja 3 : 2,41% (1 995 głosów)
- CZUBSKA Krystyna Maria: pozycja 4 : 2,41% (1 995 głosów)
- ZIMOWSKI Jan: pozycja 5 : 2,41% (1 995 głosów)
- KUCAŁA Katarzyna Kamila: pozycja 6 : 2,41% (1 995 głosów)
- JANIK Krzysztof Rafał: pozycja 7 : 2,41% (1 995 głosów)
- BIAŁEK Antoni Jan: pozycja 8 : 2,41% (1 995 głosów)
- KOTOWSKA Alicja Antonina: pozycja 9 : 2,41% (1 995 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WIDŁAK Artur Fryderyk: pozycja 1 : 0,64% (525 głosów)
- BADORA Agnieszka Anna: pozycja 2 : 0,64% (525 głosów)
- SZATKOWSKA-STRZAŁA Marionella: pozycja 3 : 0,64% (525 głosów)
- ZELENAY-FUCHS Agnieszka: pozycja 4 : 0,64% (525 głosów)
- JASKULSKA Dagmara Romana: pozycja 5 : 0,64% (525 głosów)
- KUŻELA Nikola Anna: pozycja 6 : 0,64% (525 głosów)
- SIKORA Adam: pozycja 7 : 0,64% (525 głosów)
- ZAREMBA Paweł: pozycja 8 : 0,64% (525 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI Z MARKIEM PIASECKIM:
- WANTUŁA Tomasz Paweł: pozycja 1 : 1,66% (1 373 głosów)
- BROŚ-ZAŁĘSKI Miłosz Andrzej: pozycja 2 : 1,66% (1 373 głosów)
- MISZCZYK Katarzyna Maria: pozycja 3 : 1,66% (1 373 głosów)
- GOLEC Jan: pozycja 4 : 1,66% (1 373 głosów)
- BABIARZ Aneta Iwona: pozycja 5 : 1,66% (1 373 głosów)
- MICHEL Dorota Anna: pozycja 6 : 1,66% (1 373 głosów)
- MORYL Wioletta Aneta: pozycja 7 : 1,66% (1 373 głosów)
- WĘGLARZ Czesław Zenon: pozycja 8 : 1,66% (1 373 głosów)
- MORKIS Elżbieta Maria: pozycja 9 : 1,66% (1 373 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA:
- MARUSZCZAK Artur Grzegorz: pozycja 1 : 4,89% (4 045 głosów)
- SZYMAŃSKI Dariusz Jan: pozycja 2 : 4,89% (4 045 głosów)
- ŁOTECKA Bożena: pozycja 3 : 4,89% (4 045 głosów)
- KUŹBIDA Jadwiga: pozycja 4 : 4,89% (4 045 głosów)
- RADŁOWSKI Tomasz Janusz: pozycja 5 : 4,89% (4 045 głosów)
- SZYNDZIELORZ Magdalena Urszula: pozycja 6 : 4,89% (4 045 głosów)
- FIJAŁKOWSKA Anna Maria: pozycja 7 : 4,89% (4 045 głosów)
- KODŹ Grzegorz Stanisław: pozycja 8 : 4,89% (4 045 głosów)
- JAHN Piotr Józef: pozycja 9 : 4,89% (4 045 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- SCHELLER Tomasz Jan: pozycja 1 : 1,58% (1 304 głosów)
- FILUSZ Rafał Józef: pozycja 2 : 1,58% (1 304 głosów)
- PODEDWORNY Ireneusz Sebastian: pozycja 3 : 1,58% (1 304 głosów)
- KOPROWSKI Marek Stanisław: pozycja 4 : 1,58% (1 304 głosów)
- GORSKI Radosław Krzysztof: pozycja 5 : 1,58% (1 304 głosów)
- SZIP Beata Maria: pozycja 6 : 1,58% (1 304 głosów)
- KRAWIEC Martyna Teresa: pozycja 7 : 1,58% (1 304 głosów)
- MALINOWSKA Izabela Maria: pozycja 8 : 1,58% (1 304 głosów)
- WIECZOREK Gabriela Maria: pozycja 9 : 1,58% (1 304 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZKLARCZYK Sebastian Damian: pozycja 1 : 3,32% (851 głosów)
- KONOPKA Mariusz Albin: pozycja 2 : 3,32% (851 głosów)
- GOLIAT Urszula Maria: pozycja 3 : 3,32% (851 głosów)
- WILCZEK Joanna Stanisława: pozycja 4 : 3,32% (851 głosów)
- DOMERECKI Michał Stanisław: pozycja 5 : 3,32% (851 głosów)
- PIERZCHAŁA Beata Maria: pozycja 6 : 3,32% (851 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- LASKA Marzena Helena: pozycja 1 : 1,01% (260 głosów)
- ZULEWSKA Karolina Helena: pozycja 2 : 1,01% (260 głosów)
- LASKA Robert Andrzej: pozycja 3 : 1,01% (260 głosów)
- PIECHULEK Patryk Piotr: pozycja 4 : 1,01% (260 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA:
- MROCZKO Jadwiga Teresa: pozycja 1 : 5,54% (1 419 głosów)
- MARZEC-RADŁOWSKA Dominika Maria: pozycja 2 : 5,54% (1 419 głosów)
- WIELGAN Adam Edward: pozycja 3 : 5,54% (1 419 głosów)
- CHAŁAT Krzysztof: pozycja 4 : 5,54% (1 419 głosów)
- KUSZNIK Zygfryd Bernard: pozycja 5 : 5,54% (1 419 głosów)
- FRANICA Barbara Maria: pozycja 6 : 5,54% (1 419 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- WOJCIECHOWSKI Marian: pozycja 1 : 7,13% (1 827 głosów)
- TRAUTBERG Fryderyk Paweł: pozycja 2 : 7,13% (1 827 głosów)
- WOŁOWSKA Barbara Maria: pozycja 3 : 7,13% (1 827 głosów)
- KRAJCZY Edyta Brygida: pozycja 4 : 7,13% (1 827 głosów)
- ŚLIWIŃSKA Jowita Maria: pozycja 5 : 7,13% (1 827 głosów)
- STEUER Łukasz Andrzej: pozycja 6 : 7,13% (1 827 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FABIAN Adam Karol: pozycja 1 : 2,87% (893 głosów)
- STERKO Renata Maria: pozycja 2 : 2,87% (893 głosów)
- MOŁDAWA Ewa Maria: pozycja 3 : 2,87% (893 głosów)
- RUSIN Józef: pozycja 4 : 2,87% (893 głosów)
- MYSIAK Anna Maria: pozycja 5 : 2,87% (893 głosów)
- WIECZOREK Andrzej Stanisław: pozycja 6 : 2,87% (893 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KUBINA Adrian Alojzy: pozycja 1 : 0,76% (237 głosów)
- CHLUDEK Martyna Katarzyna: pozycja 2 : 0,76% (237 głosów)
- SZYNOL Damian Denis: pozycja 3 : 0,76% (237 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA:
- CHROMIK Henryk: pozycja 1 : 6,24% (1 941 głosów)
- MACHULAK Mariusz Janusz: pozycja 2 : 6,24% (1 941 głosów)
- PIRÓG-NOWAK Anna Katarzyna: pozycja 3 : 6,24% (1 941 głosów)
- GĄSIOREK Sandra Maria: pozycja 4 : 6,24% (1 941 głosów)
- DĄBROWSKA Agnieszka: pozycja 5 : 6,24% (1 941 głosów)
- KLIMEK Michał Antoni: pozycja 6 : 6,24% (1 941 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- WRÓBEL Danuta Maria: pozycja 1 : 7,18% (2 235 głosów)
- SMAL Ireneusz: pozycja 2 : 7,18% (2 235 głosów)
- LANGER Aneta Maria: pozycja 3 : 7,18% (2 235 głosów)
- TKOCZ Justyna Bogumiła: pozycja 4 : 7,18% (2 235 głosów)
- HERICH Dawid Łukasz: pozycja 5 : 7,18% (2 235 głosów)
- PARYS Alojzy Jan: pozycja 6 : 7,18% (2 235 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?