Pieszo po nadzieję dla Mai. Ruszył by zebrać pieniądze dla córki chorej na SMA. Na leczenie potrzeba 9,5 mln zł

Piotr Wróblewski
Piotr Wróblewski
Udostępnij:
Przeszedł pieszo niemal czterysta kilometrów. Następnie wręczył pismo w Ministerstwie Zdrowia. Wszystko po to, by uratować córkę chorą na SMA. By wyleczyć o małą zbąszyniankę potrzeba 9,5 mln zł. Na razie zebrano niecałe dwa miliony. Akcja trwa. Wspiera ją m.in. Czadoman i Andrzej Krzywy i Antek Smykiewicz

Roczna Maja urodziła się z rdzeniowym zanikiem mięśni. To choroba genetyczna polegająca na stopniowym osłabieniu i zanikaniu mięśni, z powodu obumierania neuronów w rdzeniu kręgowym. Na leczenie dziewczynki potrzebne jest 9,5 mln zł oraz tysiące dobrych serc, którzy pomogą uzbierać tak niewyobrażalnie dużą kwotę.

Rodzina dziewczynki mieszka w Zbąszyniu, w województwie Wielkopolskim. Tam na co dzień prowadzona jest zbiórka na leczenie dziewczynki. Do tej pory zebrano „jedynie” 1,9 mln zł. Potrzeba jednak znacznie większych pieniędzy.

Wyprawa zakończyła się na placu Zamkowym. Maja wraz z rodziną i ambasadorami akcji

Niemal 400 kilometrów pieszo. Ruszył by zebrać pieniądze dla...

Dawid Tomczak, tata Mai wraz z Remigiuszem Wojdackim, wyruszył w trasę do Warszawy, aby po drodze na całą Polskę nagłośnić sprawę chorej córeczki i zbierać fundusze na jej leczenie. Przeszli niemal 400 kilometrów, przez Poznań, Wrześnię, Kutno i Czerwińsk nad Wisłą. Do Warszawy dotarli w czwartek 26 sierpnia.

Najpierw o godz. 10 złożyli prośbę o pomoc do Ministerstwa Zdrowia. Następnie, wraz z Mają, mamą dziewczynki i ambasadorami akcji – Czadomanem, Andrzejem Krzywym i Antkiem Smykiewiczem – zebrali się na placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta. - Trzymajcie za nas kciuki, żebyśmy przykazali pismo i Minister Zdrowia się o nas dowiedział. Za chwilę finał naszej wyprawy. Będziemy ją wspominać bardzo miło, bardzo ciepło. Życzcie nam powodzenia – mówił Dawid Tomczak.

Zbiórka dla Mai odbywa się w serwisie „Się Pomaga”. (link do zbiórki TUTAJ)

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Dodaj ogłoszenie