Gmina Zbąszyń: Radosny Dzień Dziecka 2021, w Perzynach - 01.06.2021 [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Przy miejscowej kaplicy na mini festynie spotkało się około 70 dzieci z klas I-III oraz wioski. Dorota Michalczak
Gmina Zbąszyń: Radosny Dzień Dziecka 2021, w Perzynach - 01.06.2021

Gmina Zbąszyń: Radosny, Dzień Dziecka 2021 w Perzynach - 01.06.2021

Dzień Dziecka 2021 w Perzynach

Tradycją stało się, że pani sołtys Perzyn Irena Raczkowiak co roku 1 czerwca, zaprasza dzieci uczące się w szkole podstawowej w Perzynach do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka. Przy miejscowej kaplicy na mini festynie spotkało się około 70 dzieci z klas I-III oraz wioski. Przeznaczając na umilenie uczniom Dnia Dziecka kwotę 500 złotych, z funduszu sołeckiego. Dla dzieci zakupiono słodycze, napoje i przygotowano kiełbaski z grilla.

Na ten dzień dzieci długo czekały, ponieważ w ubiegłym roku z powodu panującej pandemii, wydarzenie się nie odbyło. Teraz po powrocie do szkoły i zajęć stacjonarnych pokazali, jak bardzo byli spragnieni bycia z sobą i wspólnych zabaw.

Dzień Dziecka 2021

Uczniowie bawili na powiększonym i odnowionym placu zbaw, dzięki dotacji z IKEI (1500 zł). Brały udział w grach i zabawach, przygotowanych przez wychowawczynie klas.

Dużą frajdą był pokaz strażaków z Przyprostyni. Dzieci miały okazję zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego oraz poczuć się jak prawdziwi strażacy. Ochotnicy dostali do rąk sikawkę i musieli strumieniem wody trafić w specjalnie przygotowany na tablicy otwór i chociaż nie było to łatwym zadaniem to doskonale sobie radzili. Chętnych do zabawy nie brakowało. Na zakończenie imprezy były lody oraz upominki, ufundowane przez firmę PPHU „Jeszcze raz” Piotr Zalewski z Perzyn.

Radosny, Dzień Dziecka 2021 w Perzynach - 01.06.2021

Zbąszyń: Dzień Dziecka 2021. Pokład Sztuki Zbąszyńskiego Ce...

Zbąszyń: Dzień Dziecka 2021 Pokład Sztuki Zbąszyńskiego Cen...


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: dorota.michalczak@polskapress.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Dodaj ogłoszenie