Gmina Zbąszyń: Niebezpieczne betonowe słupki, zniknęły ze ścieżki rowerowej [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Dorota Michalczak/archiwum czytelnika
Gmina Zbąszyń: Niebezpieczne betonowe słupki, zniknęły ze ścieżki rowerowej. Ścieżka rowerowa ze Zbąszynia do Nądni a dalej do Chlastawy czy w przeciwnym kierunku do Nowej Wsi Zbąskiej leżąca w obszarze Natura 2000, cieszy się dużym powodzeniem wśród rowerzystów, rolkarzy, pieszych. Jest malowniczo usytuowana pomiędzy jeziorem Błędno, a stawami powstałymi po wydobyciu kredy. Biegnie polami i wśród lasów. Jest siedliskiem wielu gatunków ptaków.

Gmina Zbąszyń: Niebezpieczne betonowe słupki, zniknęły ze ścieżki rowerowej

Codziennie na ścieżce spotykamy mieszkańców gminy. Jednak jazda nią nie wyglądała tak malowniczo, jak jej otoczenie. Przy wjazdach na ścieżkę zostały ustawione słupki betonowe. Nie ułatwiały one jazdy a wręcz przeciwnie, były powodem wielu upadków i potłuczeń rowerzystów. Od dłuższego czasu mieszkańcy informowali naszą redakcję o zagrożeniu jakie za sobą niosą.

Niebezpieczne betonowe słupki przyczyną upadków

Czytelnicy pytali o celowość postawienia ich w tych miejscach. Najwięcej upadków było wśród rowerzystów. W tej sprawie zwróciliśmy się też do urządu miejskiego z prośbą o zajęcie stosownego stanowiska i mądrego rozwiązania problemu.

Słupki są przyczyną upadków np. na dwóch zakrętach (przy hoteliku). Jadąca tamtędy rowerem starsza pani, przewróciła się, solidnie poobijała do tego podczas upadku straciła okulary. Tego faktu sama nigdzie nie zgłosiła twierdząc, że to i tak nic nie da.

Czytaj...Słupki na ścieżce rowerowej. Chłopiec omal nie stracił oka. Urzędnicy: Słupki muszą tam być

Ścieżką poruszają się również osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich czy skuterach elektrycznych dla inwalidy. Osoby te, zakręt ze słupkami pokonywali z wielkim strachem w obawie aby się nie zsunąć z krawężnika. Warto tutaj dodać, że takie pojazdy mają prawo poruszać się ścieżką rowerową. Nie osiągają zawrotnej szybkości i nie stanowi dla nikogo zagrożenia. Jest to też troska o bezpieczeństwo niepełnosprawnych.

Ojciec pięcioletniej dziewczynki 7 września napisał, że na ścieżce rowerowej jego córka prawie zęby straciła przez słupek betonowy koło hoteliku "dawny wjazd do kopalni". Dodaje, że dziecko ma 5 lat. Jako rodzic był bezradny i tylko mógł z niepokojem patrzeć na płaczące z bólu dziecko. Dodająć, że słupki to nic dobrego. Nie wie kto je wymyślił, ale ciekawe co by zrobił ich pomysłodawca jakby jego dziecko, wnuk, wnuczka miała taką sytuację.

Na całe szczęście córka tylko się poobdzierała i na tym się skończyło. To naprawdę głupota stawiać te słupki to ścieżka, na której mogę jako rodzic np. uczyć córkę jeździć bezpiecznie rowerem a okazuje się, że nie do końca to jest bezpieczne miejsce. Mam nadzieję, że te słupki z czasem znikną.

To Cię zainteresuje: Śmierć rowerzysty w Poznaniu. Po co ustawiono te słupki?

Słupki zniknęły ze ścieżki rowerowej

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, znalazło się rozwiązanie. Wkrótce po naszej interwencji słupki z całej długości ścieżki zniknęły. Dzisiaj pokonujący tę trasę są z tego faktu zadowoleni i dziękują za usunięcie niebezpiecznego zagrożenia.

Gmina Zbąszyń: Niebezpieczne betonowe słupki, zniknęły ze śc...

Czy rowerzyści byli zaskoczeni, gdy na ścieżce rowerowej ze ...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie