Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Zwyczajni - niezwyczajni". Słuchacze UTW w Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła. Spotkanie z Wojciechem Olejniczakiem [Zdjęcia]

Redakcja
"Zwyczajni - niezwyczajni". Słuchacze UTW w Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła. Spotkanie z Wojciechem Olejniczakiem. Uczestnicy spotkania mieli okazję bliżej poznać kierownika obiektu – Wojciecha Olejniczaka a także zwiedzić Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła oraz przygotowane wystawy.

"Zwyczajni - niezwyczajni". Słuchacze UTW w Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła. Spotkanie z Wojciechem Olejniczakiem

Tekst nagłówka spisu:

17 stycznia 2023, po długim remoncie i rozbudowie Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła oddano do użytku odnowiony i rozbudowany obiekt. Obiekt przeszedł gruntowny remont i rozbudowę dzięki uzyskanemu wsparciu w kwocie: 3 mln. 286 tys. 666,64 zł w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Program Operacyjny na lata 2014-2020, "Zachowanie, ochrona, promowanie i rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego", Poddziałanie 4.4.1 "Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu".

Dzisiaj mamy budynek nowoczesny, o blisko 400 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Obiekt z pięknym dziedzińcem, który może również służyć ekspozycjom oraz podjazdami dla niepełnosprawnych. W rozbudowanym budynku Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła, utworzono Regionalny Ośrodek Edukacji Kulturalnej i Animacji Kultury. Kierownikiem jednostki jest Wojciech Olejniczak.

Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła już tętni życiem

W poniedziałkowe popołudnie spora grupa słuchaczy zbąszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedziła muzeum w ramach programu "Zwyczajni – niezwyczajni".

Uczestnicy spotkania mieli okazję bliżej poznać kierownika obiektu – Wojciecha Olejniczaka a także zwiedzić Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła oraz przygotowane wystawy:

  • „Czas zwykłych bohaterów”, która jest efektem dwuletniej pracy dokumentacyjnej i badawczej losów żołnierzy związanych z naszym regionem, którzy walczyli w II wojnie światowej poza granicami Polski. Większość jej bohaterów związana była z Armią Andersa i przeszła szlak bojowy wraz z tą formacją.
  • „Czas odchodzącego drewna” - Wystawa bazuje na dokumentacji fotograficznej architektury drewnianej z lat 60. XX w. w okolicy Zbąszynia. Na wystawie pokazano również „dokumentację architektury drewnianej” przygotowaną w latach 20. XX w. w formie drzeworytów, a także prezentację interaktywną, drewnianego kościoła w Łomnicy (XVIII w.) wyświetlaną na... parze wodnej.

Muzeum czynne:

  • wtorek: 10-17.30,
  • środa - piątek 9-15.30.

Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła, Rynek. Mapa

Co zwiedzić w Zbąszyniu i okolicy?

"Zwyczajni - niezwyczajni". Słuchacze UTW w Muzeum Ziemi Zbą...


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected] lub zostaw nam wiadomość na facebooku

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zbaszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto