Zmieniamy Wielkopolskę - Ruszyły prace związane z budową sieci kanalizacyjnej na wioskach

Redakcja
Projekt „Ochrona Jeziora Błędno i Rzeki Obry poprzez rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej na terenie wsi Nowy Dwór, Perzyny i Strzyżewo” obejmuje swoim zakresem rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Zbąszyń poprzez budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Nowy Dwór, Perzyny i Strzyżewo oraz montaż instalacji fotowoltaicznej na terenie oczyszczalni ścieków. Ruszyły prace związane z budową sieci kanalizacyjnej w Strzyżewie i Perzynach.

Ruszyły prace związane z budową sieci kanalizacyjnej w Strzyżewie i Perzynach

W roku 2018 wybrana w drodze przetargu nieograniczonego firma tj. Arenella sp. z o.o. z siedzibą w Strawczynku dokonała montażu instalacji fotowoltaicznej o mocy do 40 kWp na terenie oczyszczalni ścieków w gminie Zbąszyń. Obecnie oczyszczalnia ścieków korzysta już z zamontowanej instalacji. Wykorzystywanie energii z przedmiotowej instalacji powoduje oszczędności w kosztach ponoszonych za dostawy energii, ale także przyczynia się do oszczędnego gospodarowania zasobami i promocji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Do realizowania w latach 2019 – 2020 pozostał najważniejszy element projektu czyli budowa sieci kanalizacji sanitarnej.

Łączna długość sieci kanalizacyjnej planowana do budowy w ramach projektu wynosi 17 867 m, w tym (kanalizacja grawitacyjna – 9 632 m, kanalizacja tłoczna – 8 235 m), natomiast liczba przepompowni planowana do budowy to 12 sztuk. W ramach poszczególnych miejscowości zakres inwestycji będzie następujący: Nowy Dwór: sieć o długości 4110 m (rurociąg grawitacyjny – 2090 m, tłoczny – 2020 m), przepompownie – 3 sztuki; Perzyny: sieć o długości 6873 m (rurociąg grawitacyjny – 4112 m, tłoczny – 2761 m), przepompownie – 6 sztuk; Strzyżewo: sieć o długości 6884 m (rurociąg grawitacyjny – 3430 m, tłoczny – 3454 m), przepompownie – 3 sztuki. Dzięki budowie sieci kanalizacji sanitarnej podłączonych zostanie 1124 nowych użytkowników (RLM), w tym w miejscowości Nowy Dwór – 205 RLM, Perzyny – 429 RLM i Strzyżewo – 490 RLM.

Sprawdź też:

Umowy o roboty budowlane oraz nadzór nad nimi do powyżej wskazanego zakresu zostały podpisane w marcu br. Przypomnimy, że przetarg nieograniczony na budowę sieci kanalizacji sanitarnej został ogłoszony w dniu 11 stycznia 2019 r. W przetargu dopuszczono możliwość składania ofert częściowych , przy czym roboty zostały podzielone na następujące części:
Część nr 1 rozbudowa sieci kanalizacja sanitarnej na terenie wsi Nowy Dwór.
Część nr 2 rozbudowa sieci kanalizacja sanitarnej na terenie Perzyn.
Część nr 3 rozbudowa sieci kanalizacja sanitarnej na terenie Strzyżewa Po przeprowadzeniu oceny złożonych ofert dokonano wyboru oferty najkorzystniejszej, a tym samym wyboru Wykonawcy, którym dla części: 1 i 3 została firma Zakład Instalacyjno-Budowlany Mateusz Maćkowiak z siedzibą w Lwówku. 2 firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ROBINEX” Robert Mączkowski z siedzibą w Wolsztynie. Roboty budowalne prowadzone przez ww. firmy będą nadzorowane przez firmę BIOMASTER Andrzej Masternak z siedzibą w Zielonej Górze.

Łączna wartość podpisanych umów to ponad 17,8 mln zł. Dofinansowanie pochodzić będzie ze środków Fundusz Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach wdrażanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Kalendarz wydarzeń w gminie Zbąszyń oraz ZOK Zbąszynek - czerwiec 2019

Dopłaty do cen energii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie