Zespół Szkół Zawodowych Wolsztyn: Pierwszy Projekt Polsko-Niemiecko-Gruziński 2020 już podpisany [Zdjęcia]

Redakcja
Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie od wielu lat cieszy się z wielu projektów europejskich, w tym również z istniejącej współpracy ze szkołą partnerską w Niemczech w miejscowości – Uelzen. Po raz pierwszy Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie, w ramach współpracy zagranicznej szkoły wspólnie z partnerską szkołą w Uelzen rozpoczęło współpracę ze szkołą zawodową w Kedzie w Gruzji w republice Adżari.

Wolsztyńska szkoła przygotowała aplikacje na kolejny projekt edukacyjny finansowany przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży i otrzymała dofinansowanie w kwocie 39 tys. złotych, na projekt, który będzie realizowany we wrześniu 2020 r. w Wolsztynie pt. „Nowe horyzonty, nowe lądy do odkrycia”. Projekt nauki żeglowania dla młodzieży.

W dniach 3-5 lutego 2020 r., odbyła się wizyta przygotowawcza strony polsko-niemiecko-gruzińskiej w Batumi w Gruzji. Wyjazd i pobyt uczestników wizyty w Batumi został dofinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec. W ramach przygotowawczej wizyty poznano system edukacji w Gruzji. W czasie pobytu ustalono działania organizacyjne związane z realizacją projektu a jej finałem było podpisanie umowy organizacyjnej dotyczącej projektu. Umowę w obecności szefa oświaty okręgu Adzarii oraz parlamentarzysty Angora Bolkvadze z Tbilisi, merów miast Kedy, Struakovi, Kudo, umowę podpisał Umowę podpisał dyrektor ZSZ w Wolsztynie Ireneusz Rajman oraz dyrektor szkoły zawodowej w Kedzie Tomar Tavdgiridze.

W wizycie przygotowawczej uczestniczyli przedstawiciele szkoły w Gruzji oraz przedstawiciele szkoły w Uelzen. Wolsztyńską szkołę reprezentował Ireneusz Rajman, koordynator projektu Marek Furman oraz opiekunowie projektu Iwona Cholewa i Małgorzata Szpoper.

Nauka zdalna do 14 marca

Wideo

Dodaj ogłoszenie