ZCSTiR Zbąszyń. Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Stołowym - 06.11.2021

OPRAC.: Redakcja
W Otwartych Mistrzostwach Zbąszynia w Tenisie Stołowym  zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach
W Otwartych Mistrzostwach Zbąszynia w Tenisie Stołowym zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Udostępnij:
ZCSTiR Zbąszyń. Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Stołowym - 06.11.2021

ZCSTiR Zbąszyń. Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Stołowym - 06.11.2021

W sobotę, 6 listopada 2021 roku w „Zbąszyniance” odbyły się Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Stołowym.

Impreza rozgrywana była w trzech kategoriach:

  • zawodników do lat 45,
  • zawodników w wieku 46-65
  • Zbąszyniacy

W tym w hali sportowej Zbąszynianka rywalizowali tenisiści stołowi z: Babimostu, Świebodzina, Paproci, Opalenicy, Kręcka, Zbąszynka, Kopanicy, Przyprostyni i Zbąszynia. Duża część zawodników to stali uczestnicy naszej cyklicznej imprezy, ale cieszy również fakt, że każdego roku pojawiają się debiutanci, którzy prezentują wysokie umiejętności sportowe. Rywalizacja we wszystkich kategoriach odbywała się w grupach, systemem każdy z każdym. Pozwoliło to wszystkim uczestnikom na rozegranie kilku pojedynków. Trzech tenisistów stołowych ze Zbąszynia zdecydowało o wystąpieniu w dwóch kategoriach, swojej wiekowej oraz kategorii dla Zbąszyniaków. W każdej kategorii można było obejrzeć wiele ciekawych i zaciętych pojedynków.

Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Stołowym - pojedynki w kategorii do 45 lat

Jako pierwsi swoje pojedynki zakończyli tenisiści do lat 45. W rywalizacji grupowej niepokonany okazał się Zbigniew Chybin. Na drugim miejscu, z jedną porażką, uplasował się Marcin Rolla. Kolejne miejsca zajęli Aleksander Brudło i Tomasz Kasiński.

Tenis Stołowy w hali sportowej Zbąszynianka

Najliczniej reprezentowana okazała się kategoria wiekowa dla zawodników w wieku od 46 do 65 lat. Zgłosiło się tu ośmiu chętnych. W pierwszym etapie tenisiści zostali podzieleni na dwie czteroosobowe grupy. Uzyskane w nich wyniki decydowały, kto w dalszej fazie walczył o miejsca 1-4 lub 5-8.

Po zakończeniu spotkań grupowych awans do półfinałów uzyskali: Janusz Tomczak i Szymon Starszak oraz Tomasz Lemanowicz i Sebastian Wołejnio. W pierwszym półfinale Sebastian Wołejnio gładko pokonał Janusza Tomczaka. W drugim, po bardzo zaciętym meczu, Szymon Starszak okazał się lepszy od Tomasza Lemanowicza. W finale Szymon Starszak wygrał z Sebastianem Wołejnią 3:1. Mecz o trzecie miejsce rozstrzygnął na swoją korzyść w trzech setach Janusz Tomczak w pojedynku z Tomaszem Lemanowiczem,

Nigdy nie brakuje Zbąszyniaków

Po zakończeniu rywalizacji w kategoriach wiekowych nadszedł czas na rozstrzygnięcia wśród Zbąszyniaków. Do walki o miano najlepszego stanęło czterech naszych lokalnych tenisistów. Z kompletem zwycięstw zakończył swe pojedynki Krzysztof Wajwod. Najbardziej wyrównany mecz, decydujący o dwóch czołowych miejscach, stoczył z Arturem Kasińskim, wygrywając ostatecznie 3:2. Drugie miejsce przypadło pokonanemu w tym pojedynku Arturowi Kasińskiemu. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Kasiński i Bartosz Gajewski.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii odebrali okolicznościowe puchary. Wyróżnienie specjalne otrzymał Stanisław Kukurowski ze Świebodzina, który będąc najstarszym uczestnikiem turnieju grał w kategorii z młodszymi rywalami.

W sprawnym przeprowadzeniu imprezy pomogli, za co serdecznie dziękujemy, Łukasz Krzyżański – nauczyciel wychowania fizycznego oraz wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu.

Organizatorem imprezy było Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Poniżej przedstawiamy klasyfikacje końcowe.
Kategoria do lat 45
1. Zbigniew Chybin, Zbąszynek
2. Marcin Rolla, Zbąszynek
3. Aleksander Brudło, Kopanica

Kategoria 46-65
1. Szymon Starszak, Zbąszyń
2. Sebastian Wołejnio, Paproć
3. Janusz Tomczak, Opalenica

Kategoria Zbąszyniacy
1. Krzysztof Wajwod, Przyprostynia
2. Artur Kasiński, Zbąszyń
3. Tomasz Kasiński, Zbąszyń.

Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Jak dojechać? Mapa

Australian Open nie dla Djokovicia, jakie szanse mają Polacy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie