ZCSTiR Zbąszyń. Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Stołowym - 05.11.2022 [Zdjęcia]

OPRAC.:
Dorota Michalczak
Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
ZCSTiR Zbąszyń. Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Stołowym - 05.11.2022 r. Z zaproszenia do udziału w Mistrzostwach Zbąszynia w Tenisie Stołowym skorzystało 37 uczestników. Zawody odbyły się w hali sportowej Zbąszynianka w sobotę 5 listopada 2022 r.

ZCSTiR Zbąszyń. Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Stołowym - 05.11.2022

Z zaproszenia do udziału w Mistrzostwach Zbąszynia w Tenisie Stołowym skorzystało 37 uczestników z: Siekowa, Świebodzina, Leszna, Międzyrzecza, Kosieczyna, Podmokli, Zbąszynka, Paproci, Radnicy, Kargowej, Wijewa, Babimostu, Kręcka, Trzciela oraz Nowego Dworu, Przyprostyni i Zbąszynia.

Zawody odbyły się w hali sportowej Zbąszynianka w sobotę 5 listopada 2022 r.

Rywalizacja we wszystkich kategoriach rozpoczęła się od pojedynków grupowych, a następnie w dwóch kategoriach, kontynuowana była systemem pucharowym. Pozwoliło to wszystkim uczestnikom na rozegranie kilku pojedynków. W każdej kategorii można było obejrzeć wiele ciekawych i zaciętych pojedynków, w których o końcowych wynikach decydować musiał piąty set.

Jako pierwsi swoje pojedynki zakończyli tenisiści do lat 45

Po rozegraniu pojedynków grupowych dwunastka uczestników rywalizowała w drugiej, pucharowej fazie rozgrywek. W meczach półfinałowych Michał Molenda pokonał Rafała Pokorskiego, a Przemysław Kania zwyciężył Szymona Poturnickiego. W pojedynku o trzecie miejsce Szymon Poturnicki okazał się lepszy niż Rafał Pokorski. Mecz finałowy rozstrzygnął na swoją korzyść Przemysła Kania wygrywając z Michałem Molendą.

Najliczniej reprezentowana okazała się kategoria wiekowa zawodników w wieku od 46 do 65 lat

Zgłosiło się szesnastu chętnych. W pierwszym etapie tenisiści zostali podzieleni na cztery czteroosobowe grupy.

Zajęcie w każdej grupie miejsca od pierwszego do trzeciego gwarantowało awans do fazy pucharowej turnieju. Ostatecznie awans do półfinałów wywalczyli: Tomasz Lemanowicz i Sebastian Wołejnio oraz Szymon Starszak i Jan Nowak.

W pierwszym półfinale Sebastian Wołejnio uległ Tomaszowi Lemanowiczowi. W drugim pojedynku półfinałowym Szymon Starszak okazał się lepszy od Jana Nowaka. Mecz o trzecie miejsce rozstrzygnął na swoją korzyść Jan Nowak w pojedynku z Sebastianem Wołejnią.

W finale Szymon Starszak, po zaciętym i wyrównanym spotkaniu, wygrał z Tomaszem Lemanowiczem.

W kategorii powyżej 65 lat, do rywalizacji zgłosiło się czterech graczy

Tutaj o kolejności końcowej decydowały wyniki uzyskane w pojedynkach grupowych. Niepokonany okazał się Henryk Zduński przed Janem Nowakiem. Kolejne Miejsca zajęli Stanisław Kukurowski oraz Rajmund Wieland.

W rywalizacji w kategorii Zbąszyniaków do walki o miano najlepszego zgłosiło się pięcioro naszych tenisistów. Z kompletem zwycięstw w grupie zakończył pojedynki Krzysztof Wajwod. Drugie miejsce przypadło Damianowi Chrustowskiemu. Kolejne miejsca zajęli Bartosz Czyżewski, Tomasz Wichłacz oraz Teresa Wichłacz.
Na zakończenie zdobywcy czołowych miejsc w każdej kategorii nagrodzeni zostali okolicznościowymi pucharami oraz upominkami rzeczowymi.

Zawody rozgrywane były w czterech kategoriach:

• do lat 45,
  • lat 46-65,
  • powyżej 65 lat,
  • Zbąszyniaków.

Duża część zawodników to stali bywalcy zbąszyńskiej imprezy. Każdego roku pojawiają się debiutanci, którzy prezentują wysokie umiejętności sportowe.