Zbąszyńska Orkiestra Dęta podczas 10. Święto Jeziora, Zbąszyń - niedziela 25.07.2021 [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Zbąszyńska Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza - Julii Ogrodnik, działa już cztery lata. Składa się głównie z uczniowiów Państwowej Szkoły Muzycznej w Zbąszyniu  i jej absolwentów.
Zbąszyńska Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza - Julii Ogrodnik, działa już cztery lata. Składa się głównie z uczniowiów Państwowej Szkoły Muzycznej w Zbąszyniu i jej absolwentów. Dorota Michalczak
Zbąszyńska Orkiestra Dęta podczas 10. Święto Jeziora, Zbąszyń - niedziela 25.07.2021

Zbąszyńska Orkiestra Dęta podczas 10. Święto Jeziora, Zbąszyń - niedziela 25.07.2021

Zbąszyńska Orkiestra Dęta

We wrześniu tego roku miną cztery lata działalności Zbąszyńskiej Orkiestry Dętej. Niestety rok pandemii zwolnił nieco tempo pracy, ale już powoli wraca do formy. Orkiestra w tym momencie liczy dwudziestu pięciu muzyków, są to głównie uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Zbąszyniu jak i jej absolwenci.

- Cały czas się rozwijamy. Sukcesywnie rozszerzamy sekcję instrumentów dętych blaszanych. Z pomocą Zbąszyńskiego Centrum Kultury, udało nam się wyremontować dwie tuby oraz kupiliśmy puzon. Dzięki Państwowej Szkole Muzycznej rozszerzyliśmy nasze instrumentarium również o dzwonki marszowe, które już niedługo będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas przemarszu na dożynkach

- informuje Julia Ogrodnik, kapelmistrz.

Przed orkiestrą jeszcze daleka droga do pełnego instrumentarium. Żeby móc dalej się rozwijać, grać coraz trudniejsze i ciekawsze utwory, orkiestra potrzebuje więcej tzw. „blachy” czyli puzonów, sakshornów czy trąbek.

Dalej Julia Ogrodnik dodaje

- Mimo trudnych warunków, przez ostatni rok ćwiczyliśmy zdalnie. Udało nam się przygotować kilka nowych utworów, które mogli Państwo usłyszeć podczas koncertu na Dniach Jeziora m.in. Sweet Dreams zespołu Eurythmics, Tequila oraz główny temat z serialu Gra o Tron.

Podczas koncertu nastąpiła również mała zamiana ról. Niedawno na Licytację dla Mai wystawiono możliwość wcielenia się w rolę dyrygenta i zadyrygowanie Orkiestrą podczas Dni Jeziora. Licytację wygrał Pan Arkadiusz, ojciec jednej z uczennic Państwowej Szkoły Muzycznej w Zbąszyniu. Odbył On pod moim Julii Ogrodnik lekcję dyrygowania oraz miał okazję pracować ze Zbąszyńską Orkiestrą Dętą na próbach. W niedzielę na jeden utwór stanął za pulpitem dyrygenckimi. Była to na pewno dla Niego wielka chwila.

- Chciałabym również przypomnieć, że jeśli ktoś kiedyś uczył się grać na instrumencie dętym, czy perkusyjnym, a chciałby wrócić do muzykowania, to serdecznie zapraszamy. Zbąszyńska Orkiestra Dęta jest zawsze otwarta na nowe osoby, niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania gry na instrumencie

- usłyszeliśmy.

Zbąszyńska Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza - Julii Ogrodnik, działa już cztery lata. Składa się głównie z uczniowiów Państwowej Szkoły Muzycznej w Zbąszyniu  i jej absolwentów.

Zbąszyńska Orkiestra Dęta podczas 10. Święto Jeziora, Zbąszy...

Plaża miejska "Łazienki". Mapa


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Dodaj ogłoszenie