Zbąszynek. XV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej im. Andrzeja Łeszyka

Zdzisław Nowak
W dniu 17 czerwca na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego im. Bogdana Niemca odbył się XV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej im. Andrzeja Łeszyka. W turnieju wystąpiło 7 zespołów (rocznik 2006 i młodsi): Medyk Cibórz, NAP Nowy Tomyśl, Zryw Rzeczyca, AP Sulechów, Santos Świebodzin oraz gospodarze ZAP I i ZAP II Zbąszynek. Grano systemem każdy z każdym w czasie 2x po 8 minut.

W wyniku zaciętej i sportowej rywalizacji zwyciężyła ZAP I Zbąszynek - 16 pkt. przed NAP Nowy Tomyśl -13 pkt. i
Santosem Świebodzin - 12 pkt..IV miejsce zdobył Medyk Cibórz - 10 pkt., V - AP Sulechów -7 pkt., VI - ZAP II Zbąszynek - 3 pkt. i VII - Zryw Rzeczyca - 0 pkt.

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami i a cztery pierwsze pamiątkowymi medalami.
Puchar "Fair Play" zdobyła ZAP II Zbąszynek. Najlepszym strzelcem został Aleksander Nowacki - ZAP I Zbąszynek, za najlepszego zawodnika uznano Karola Figielskiego z NAP Nowy Tomyśl a za najlepszego bramkarza uznano Szymona Włodarczyka z Santosu Świebodzin.

Puchary i medale zostały wręczone przez burmistrza Wiesława Czyczerskiego, Helenę Łeszyk oraz piłkarza Lecha Poznań, wychowanka ZAP Zbąszynek Kamila Jóźwiaka.

Organizatorzy turnieju: Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zbąszynecka Akademia Piłkarska, wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom składają podziękowania za sportową postawę i walkę na boisku, mimo ciągle padającego deszczu.

Czas na sezonowe przysmaki. Jakie owoce jeść wiosną i latem?

Źródło: Agencja TVN/x-news