Zbąszynek. Świąteczny Turniej Siatkówki Dziewcząt w kategorii Młodziczki

Zdzisław Nowak
19 grudnia odbył się Świąteczny Turniej Siatkówki Dziewcząt w kategorii Młodziczki. W turnieju udział wzięły drużyny: Energetyk Poznań, UKS Pomorzanie Szczecin, UKS Środa Wlkp., Promień Żary oraz gospodarze SPS Zbąszynek. Mecze były rozgrywane w hali sportowej SP Kosieczyn oraz miejscowego ZST.

Mecze były rozgrywane każdy z każdym do dwóch wygranych setów.
Pasjonujący mecz finałowy rozegrały drużyny UKS Pomorzanie Szczecin i gospodarze SPS Zbąszynek.
W pierwszym secie wygrali gospodarze 25:20.W drugim secie lepsi byli goście wygrywając 25:21. W tie breaku wygrał UKS Pomorzanie Szczecin 15:13.
Trzecie miejsce zajął UKS Środa Wielkopolska, czwarte Energetyk Poznań a piąte UKS Promień Żary.
Trenerzy i obserwatorzy podkreślali, że turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.