Zbąszynek. IV Grand Prix Zbąszynka w amatorskiej siatkówce plażowej 2017

Zdzisław Nowak
W sobotę na obiektach OSiRu odbyła się II turniej z cyklu Grand Prix Zbąszynka w amatorskiej plażowej piłce siatkowej - Wróbel Cup 2017. W turnieju wystartowały 24 pary: w mikstach - 9 par, kobiety - 7 par i mężczyźni (tylko mieszkańcy gminy Zbąszynek) - 8 par.

W każdej z kategorii rozgrywano turniej systemem Brazylijskim - czyli do dwóch porażek

W kategorii kobiet najlepsze okazały się Kornelia Matysik i Julia Sobczak (Brudzewo, Rudno), które w finale pokonały parę Monika Litoborska i Martyna Sobczak (Nowa Sól). Trzecie miejsce zajęły rodowite mieszkanki Zbąszynka - Natalia Rzechaczek i Klaudia Michalczak.

Najlepszym mikstem ponownie została para Kornelia Matysik i Kacper Lichtarowicz, która w finale pokonała debiutującą parę w turnieju - Klaudia Michalczak i Kamil Muszyński. Trzecie miejsce przypadło parze Ewa Sikorska i Andrzej Marciniak.

Po przerwie, która była spowodowana mocnymi opadami deszczu rozegrano ostatnią kategorię - mężczyzn. Zwycięzcami zostali debiutujący na imprezie Adam Augustyniak i Kamil Muszyński, którzy w finale pokonali parę Jakub Zuza i Mateusz Szlegiel. Trzecie miejsce zdobyli Bartosz Janicki i Eryk Ksej. Warto wspomnieć, że czwarte miejsce w tej kategorii zdobyła najstarsza para turnieju: Marcin Minta, Daniel Michalak.

Decydujący - III turniej Wróbel Cup 2017 zostanie rozegrany w ramach obchodów Dni Zbąszynka.