Zbąszyń: Zaniedbany plac zabaw dla dzieci i bałagan na terenie przy kortach tenisowych [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Zaniedbany plac zabaw dla dzieci i bałagan na terenie przy kortach tenisowych. Plac zabaw przy ul. 17 Stycznia, bardzo chciany przez mieszkańców, dzisiaj nie jest ciekawą atrakcją dla dzieci. Wszystko przez bałagan. Po pobycie osób nie wiedzących, że po sobie należy sprzątać pełno tam butelek po alkoholu, petów i śmieci!

Zbąszyń: Zaniedbany plac zabaw dla dzieci i bałagan

Za namową mieszkanki miasta mającej małe dzieci, wybraliśmy się na ulicę 17 Stycznia i usytuowaną tam siłownię zewnętrzną oraz plac zabaw.

Zaniedbany plac zabaw dla dzieci i bałagan

Kobieta do redakcji napisała:

Byłam ostatnio z dziećmi na placu zabaw, który znajduje się na dawnym cmentarzu ewangelickim przy kortach tenisowych. To co tam zobaczyłam, bardzo mnie przeraziło. Ilość śmieci, potłuczonych butelek i niedopałków papierosów była ogromna. Teren siłowni zewnętrznej i sam plac zabaw też bardzo zaniedbany.
Nie wiem, kto jest zobowiązany o dbanie porządku w tym miejscu. Często widzę jak przesiadują tam ludzie i spożywają alkohol. Szkoda tego jakże ważnego dla Zbąszynia miejsca.

Bałagan nie jest chlubą miasta

Widok jaki tam zastaliśmy, potwierdził się. Dzieci, które tam przychodzą, są narażone na zabawę wśród butelek, śmieci i petów.
Często tamtędy przejeżdżając widzimy ekipę sprzątającą, z Zakładu Usług Komunalnych. Zauważyliśmy tam puste kubły na śmieci świadczące o tym, że są systematycznie opróżniane. Jednak w miejscach mniej widocznych, z kubłów wylewały się butelki.

Dla nikogo nie ma usprawiedliwienia żeby pozostawiał po sobie bałagan. Takie miejsca są naszym dobrem wspólnym. Wszyscy mieszkańcy powinni się troszczyć o porządek i prawidłowe użytkowanie miejsc wypoczynku i rekreacji

Jak zatem zachęcić osoby zaśmiecające teren, aby zaczęły o niego dbać?

Zbąszyń: Zaniedbany plac zabaw dla dzieci i bałagan na tere...

Internauci komentują:

Stary temat. Problem nie do przeskoczenia. Gdzie tak szumnie zapowiadane przez burmistrza kontrole i kamery ?????. Jedno pijaństwo i narkotyki. Dokąd zmierzamy?????

Miejsce piękne dla dzieci ale niebezpieczne z uwagi na otoczenie. Pełno szkła i innych rzeczy. Sami to robimy ale więcej kontroli tego miejsca przydałoby się.

Z uwagi na lokalizacje bo blisko do szkoły muzycznej i szkoły językowej, rodzice z dziećmi w przerwach miedzy zajęciami, chętnie by tam spędzali czas. Ale jest strach o bezpieczeństwo, że ktoś upadnie na szkło którego mnóstwo tam leży. Może Pan burmistrz który mieszka tak blisko zrobi sobie spacer i zobaczy jak wyglada to miejsce !

Nawet jakby ktoś chciał pójść z dzieckiem na plac zabaw a samemu poćwiczyć to raczej graniczące z cudem. Tam ciągle siedzi ktoś i okupuje ławki i raczej nie są to rodzice z dziećmi. Mógłby to być piękny dodatkowy park, gdzie można spędzić popołudnie z dziećmi ale niestety jest tam meliniarstwo. Dodatkowo jest to "cudowna" wizytówka miasta, przy głównej drodze... Fajny pomysł i realizacja, ale niestety niedopilnowane, przez co niewykorzystane.

COMPONENT {"params":{"title":"Polub nas na FB","is_photo":"1","ids":[2709]},"component":"promoted"}

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Dodaj ogłoszenie