Zbąszyń: „Wzorcowa Rewitalizacja” – program wsparcia Narodowego Instytutu Dziedzictwa dla Gminy Zbąszyń

OPRAC.:
Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Gmina Zbąszyń w dniu 12 kwietnia otrzymała informację, że zostanie objęta wsparciem Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu „Wzorcowa Rewitalizacja”. Dorota Michalczak
Zbąszyń: „Wzorcowa Rewitalizacja” – program wsparcia Narodowego Instytutu Dziedzictwa dla Gminy Zbąszyń. Gmina Zbąszyń w dniu 12 kwietnia otrzymała informację, że zostanie objęta wsparciem Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu „Wzorcowa Rewitalizacja”.

Zbąszyń: „Wzorcowa Rewitalizacja” – program wsparcia Narodowego Instytutu Dziedzictwa dla Gminy Zbąszyń

Gmina Zbąszyń w dniu 12 kwietnia otrzymała informację, że zostanie objęta wsparciem Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu „Wzorcowa Rewitalizacja”.

Program kierowany jest do gmin chcących wykorzystać potencjał dziedzictwa kulturowego w procesach rewitalizacyjnych. Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID) pomoże wybranym gminom przeprowadzić proces identyfikacji dziedzictwa na jej obszarze, oszacować jego wartość i wskaże właściwy sposobów jego ujęcia, ochrony i zagospodarowania w procesach rewitalizacyjnych.

Efektem współpracy ekspertów Narodowego Instytutu Dziedzictwa z gminami, będzie wypracowanie modelowych procesów rewitalizacji. Następnie zostaną opisane i opracowane przez NID jako standard działań związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego w ramach procesu rewitalizacji prowadzonego przez dane gminy.

Gmina Zbąszyń objęta zostanie wsparciem Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Dzięki udziałowi w programie gmina otrzyma indywidualne wsparcie eksperta NID, który zostanie delegowany do bieżącego doradztwa dla danej gminy i wspólnie z jej przedstawicielami będzie uczestniczył w procesie planowania i realizacji programu rewitalizacji na każdym etapie uwzględniającym dziedzictwo kulturowe.

Dodatkowo zakłada się, że wsparcie ekspertów i wypracowanie wzorcowego procesu rewitalizacyjnego pomoże Gminie Zbąszyń wnioskować o środki z funduszy europejskich w latach 2021-2027. Jednym z wiodących tematów będzie odtworzenie koncepcji Palazzo in fortezza.

Zbąszyń: Czy uda się odbudować, zbąszyński zamek? [Zdjęcia] ...

Czy armata z międzyrzeckiego zamku powróci do Zbąszynia?

Zbąszyń: Chcą odbudować wały obronne - wycinka drzew z wału ...

Zbąszyń: Nowa normalność - od 20 kwietnia 2020 r., rekreacyj...

Zbąszyń: Marcowy spacer po zbąszyńskim parku miejskim Nic s...

Kwiecień w zbąszyńskim parku [Zdjęcia] ...

Zbąszyń Park Miejski: Pnie grabów rzeźbione upływem czasu [Z...

Zbąszyń - Park Miejski mapa


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: dorota.michalczak@polskapress.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Dodaj ogłoszenie