Zbąszyń: Wkrótce ruszą prace wykończeniowe przy sali wiejskiej w Perzynach

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Będą mieli swoją salę wiejską, przy budynku szkoły podstawowej, w centrum wioski Irena Raczkowiak
Zbąszyń: Wkrótce ruszą prace wykończeniowe przy sali wiejskiej w Perzynach. Mieszkańcy wioski z niecierpliwością oczekują zakończenia prac budowlanych i oddania obiektu do użytku. Nowa sala wiejska umożliwi mieszkańcom spotykanie się w jednym miejscu.

Zbąszyń: Wkrótce ruszą prace wykończeniowe przy sali wiejskiej w Perzynach

Mieszkańcy Perzyn od lat zabiegali o budowę sali wiejskiej, ponieważ do tej pory nie mieli gdzie się spotykać. Tak samo organizacje, nie miały możliwości realizacji swoich projektów.

W roku 2017 r. marzenia się ziściły. W centrum wioski, przy szkole nastąpiły pierwsze przygotowania terenu pod budowę wymarzonej sali. Mieszkańcy z zapałem zabrali się za prace związane z wykonaniem fundamentów, aby dalej mogła wejść firma i rozpocząć budowę. Dzisiaj są już widoczne efekty i lada moment sala będzie gotowa.

Planowany koszt całej inwestycji szacowany na ok. 1 mln 98 tys. zł brutto, finansowany z budżetu gminy. Budynek o powierzchni całkowitej - 323,69 m kwadratowych. Powierzchnia użytkowa - 283,57 m kwadratowe. W budowanym obiekcie znajdzie się: główna sala, zaplecze kuchenne, węzeł sanitarny, komunikacja.

Wkrótce ruszą prace wykończeniowe przy sali wiejskie w Perzynach

W tym roku Gmina Zbąszyń, w drodze przetargu nieograniczonego zleciła wykonanie 3 części zadania pn. Budowa Sali Wiejskiej w Perzynach. Realizację prac przewidziano do połowy grudnia br. ich efektem będzie ocieplenie nowo powstającego budynku, wykonanie instalacji gazowej, instalacji centralnego ogrzewania zasilanej piecem gazowym oraz wentylacji. Przygotowania już trwają, prace mają rozpocząć się w pierwszym tygodniu listopada. Warto nadmienić że w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, 6 października ofertę o wartości 150 tys. zł złożyła tylko jedna firma, Usługi Budowlane Jan Piątyszek z Kiełpin i to ona będzie realizować zlecenie

– mówi Kamil Sieratowski, kierownik Referatu Infrastruktury i Nieruchomości.

Będą mieli swoją salę wiejską, przy budynku szkoły podstawowej w centrum wioski

Jeśli warunki finansowe pozwolą uroczyste otwarcie nowej Sali powinno się udać w roku 2021, na co z pewnością liczą mieszkańcy wsi, przeznaczający również od kilku już lat środki funduszu sołeckiego, na to ważne dla społeczności lokalnej zadanie.

Zbąszyń: Wkrótce ruszą prace wykończeniowe przy sali wiejski...

Perzyny. Będą mieli swoją salę wiejską, przy budynku szkoły ...

Niech się mury pną do góry, kiedy dłonie chętne są. Budują,...

Perzyny. Trwają prace związane z kanalizacją wioski - 18 paź...

Perzyny - sala wiejska. Jak dojechać? Mapa

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie