Zbąszyń: Wiata turystyczna przy ulicy Zygmunta I Starego zniszczona - komu to przeszkadzało? - 20 stycznia 2020 [Zdjęcia]

Redakcja
20 stycznia 2020 pracownik gminy dokonując przeglądu stanu wiaty rekreacyjnej stwierdził i udokumentował fakt uszkodzenia zadaszenia i instalacji fotowoltaicznej. Wiata turystyczna przy ulicy Zygmunta I Starego zniszczona - komu to przeszkadzało? - 20 stycznia 2020

Wiata turystyczna przy ulicy Zygmunta I Starego zniszczona - komu to przeszkadzało? - 20 stycznia 2020

W 2014 za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD Regionu Kozła, pozyskano około 50 tysięcy złotych na budowę dwóch wiat dla turystów. Dla jednej z nich znalazło się miejsce perzy ścieżce rowerowej ulica Promenada, ul. Zygmunta I Starego, druga usytuowano w pobliżu rzeki Obry - Kładka Koźlarzy. Zagospodarowano przyległy teren, wyposażono w stoły z ławkami, grilla, stojaki na rowery, kubły na śmieci, monitoring. Wiaty pokryto strzechą trzcinową. Właścicielem obiektów jest Jednostka Samorządu Terytorialnego - Gmina Zbąszyń.

11 lutego 2016 r.
Wiata przy Kładce Koźlarzy spłonęła (podpalenie). Niezbędna była jej odbudowa co pochłonęło dodatkowy wydatek z budżetu gminy.

Jak nas poinformowano - wczoraj tj. 20 stycznia 2020 pracownik gminy dokonując przeglądu stanu wiaty rekreacyjnej stwierdził i udokumentował fakt uszkodzenia zadaszenia i instalacji fotowoltaicznej. Wstępna wycena strat to około 5 tysięcy złotych. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zgłoszono Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, w celu podjęcia niezbędnych czynności wyjaśniających.
[przycisk_galeria]

ZOBACZ TAKŻE

Bon turystyczny zadziała nawet bez noclegu

Wideo

Dodaj ogłoszenie