Zbąszyń - Unihokej: PKS MOS Zbąszyń - Dzikie Gęsi Zielonka - 25 stycznia 2020 [Zdjęcia]

Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
W sobotę 25 stycznia 2020, w Hali sportowej Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji odbył się pierwszy mecz Energa Ekstraligi Unihokeja Kobiet w roku 2020 zespół PKS MOS Zbąszyń walczył o punkty z drużyną Dzikie Gęsi Zielonka.

Komunikat Energa Ekstraliga Unihokeja Kobiet PKS MOS Zbąszyń – Dzikie Gęsi Zielona

W pierwszym meczu Energa Ekstraligi Unihokeja Kobiet w roku 2020 zespół PKS MOS Zbąszyń walczył o ligowe punkty z drużyną Dzikie Gęsi Zielonka. Wiadomo było, że nie będzie to łatwy pojedynek, mimo że przyjezdna drużyna była niżej sklasyfikowana w tabeli. Nasz zespół przekonał się o tym w październiku, kiedy niespodziewanie minimalnie uległ rywalkom w pierwszym pojedynku rozgrywanym
w Zielonce. W sobotnim meczu zawodniczki PKS MOS Zbąszyń chciały zrewanżować się rywalkom i odnieść zwycięstwo na swoim terenie.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Mimo optycznej przewagi i wielu ataków bramkarka Dzikich Gęsi długo zachowywała czyste konto. Dopiero pod koniec pierwszej tercji nasz zespół wyszedł na prowadzenie, zdobywając bramkę na cztery minuty przed jej końcem. Zdobyła ją Wiktoria Kubicka. Obiecująco rozpoczęła się druga odsłona meczu, gdyż już w 25 minucie padła druga bramka ku zadowoleniu licznie zgromadzonych kibiców strzeliła Magdalena Marek. Kolejne minuty nie przynosiły zmiany wyniku dla żadnej z drużyn. Gra była zacięta i bardzo wyrównana. Mimo wielu prób obu drużyn wynik długo nie ulegał zmianie. W ostatniej tercji przeciwniczki zmniejszyły straty zdobywając kontaktową bramkę w 55 minucie i 33 sekundzie. Nasi kibice zostali wystawieni na dużą próbę nerwów. Do syreny kończącej mecz trwały nieustanne ataki obydwu zespołów próbujące zmienić wynik pojedynku. Na szczęście dobra gra w obronie zawodniczek PKS MOS oraz dobra dyspozycja w bramce Kamili Koteckiej pozwoliły zachować jednobramkową przewagę i zakończyć występ zwycięstwem. PKS MOS Zbąszyń – Dzikie Gęsi Zielonka 2:1.

Najlepszymi zawodniczkami meczu uznano Kamilę Kotecką Zbąszyń i Julię Jurkowską Zielonka.

Przebieg meczu
PKS MOS Zbąszyń 2:1(1:0,1:0,0:1) Dzikie Gęsi Zielonka
Gol Zbąszyń Wiktoria Kubicka czas 16,31
Gol Zbąszyń Magdalena Marek czas 25:11
32:56
2 min. kary - Aleksandra Krajewska Zielonka kara
Gol ZiIelonka Aleksandra Krajewska Czas 55:33

64-360 Zbąszyń, ul. Mostowa 10 A