Zbąszyń. Tenis ziemny. Mistrzostwa Zbąszynia. [ZDJĘCIA]

Roman Rzepa
Mistrzostwa Zbąszynia w tenisie ziemnym wygrał Dawid Furman, przed Adrianem Najborem i Patrykiem Fraszem

W sobotę 1 września na kortach przy ul. 17-Stycznia 1920r. rozegrane zostały Mistrzostwa Zbąszynia w tenisie ziemnym.
Dzień wcześniej odbyły się eliminacje w kategoriach dziecięcych. Trzech pierwszych zawodników uzyskało prawo gry w sobotnim turnieju. Byli to Adrian Fabian, Mikołaj Wiśniewski i Wiktor Maćkowski.
W sobotnich zawodach wystartowało 16 uczestników w tym jedna kobieta. Turniej rozegrano systemem pucharowym. Rozstawiono najlepszych tenisistów z roku poprzedniego, pozostałych dolosowano.

Po dwóch rundach eliminacyjnych w półfinałach zagrali się Adrian Najbor, który pokonał 2 do 1 Marcina Wróblewskiego oraz Dawid Furman, który wygrał 2 do 0 z Patrykiem Fraszem.

W meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się Patryk Frasz pokonując 2 do 1 Marcina Wróblewskiego. Zaś w finale Dawid Furman pokonał 2 do 0 Adriana Najbora zdobywając tym samym tytuł Mistrza Zbąszynia na rok 2012.

Organizatorem zawodów było Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.