Zbąszyń. Przebudowa budynku dworca kolejowego - 28.01.2022 [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Zmodernizowany z dbałością o zabytkową architekturę, komfortowy i spełniający współczesne standardy obsługi podróżnych - taki będzie dworzec w Zbąszyniu po zakończeniu inwestycji
Zbąszyń. Przebudowa budynku dworca kolejowego - 28.01.2022
Zmodernizowany z dbałością o zabytkową architekturę, komfortowy i spełniający współczesne standardy obsługi podróżnych - taki będzie dworzec w Zbąszyniu po zakończeniu inwestycji Zbąszyń. Przebudowa budynku dworca kolejowego - 28.01.2022 Dorota Michalczak
Udostępnij:
Zbąszyń. Przebudowa budynku dworca kolejowego. Zabytkowa architektura odzyska świetność, a połączenie jej z rozwiązaniami dostosowanymi do dzisiejszych potrzeb podróżnych powinno zyskać uznanie każdego.

Zbąszyń. Przebudowa budynku dworca kolejowego

Zobacz także

W marcu 2021 r., rozpoczęto remont i przebudowę budynku zbąszyńskiego dworca kolejowego, wzniesionego w 1929 roku według projektu architekta Adolfa Pillera w stylu modernistycznym. Planowane prace potrwają jeszcze kilka kilkanaście miesięcy. Zabytkowa architektura odzyska świetność, a połączenie jej z rozwiązaniami dostosowanymi do dzisiejszych potrzeb podróżnych powinno zyskać uznanie każdego.

Stary dworzec będzie jak nowy

Przebudowa budynku dworca w Zbąszyniu, ma na celu przywrócenie mu dawnej świetności. Zakres modernizacji obejmuje renowację elewacji budynku wraz z detalami architektonicznymi, w tym godłem Polski znajdującym się od strony peronów na około 25-metrowej wieży dworca. Całość bryły budynku podświetli nowa iluminacja.
Na parterze budynku, w centralnej części dworca w Zbąszyniu, zaprojektowano przestrzeń obsługi podróżnych, czyli hol pełniący funkcję poczekalni, pomieszczenia kas biletowych oraz znajdą się tam toalety.

Remont i przebudowa dworca kolejowego

- Ważną kwestią przy modernizacji dworca będzie także wdrożenie na nim proekologicznych rozwiązań. W celu ograniczenia strat ciepła planuje się wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych budynku oraz montaż stolarki okiennej i drzwiowej o niskim współczynniku przenikalności ciepła

- informuje Agnieszka Jurewicz - Wydział Współpracy z Mediami Biuro Komercjalizacji, Komunikacji i Promocji Polskie Koleje Państwowe S.A.

W ramach prac prowadzonych w bezpośrednim otoczeniu dworca, planuje się m.in. rewitalizację zieleni, ułożenie nowej nawierzchni w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, montaż elementów małej architektury, a także wyburzenie pawilonów garażowych i budynków pomocniczych.

- Obecnie prace przy przebudowie dworca w Zbąszyniu koncentrują się wokół rozpoczętej właśnie budowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej

- dodała Jurewicz.

Przebudowa dworca w Zbąszyniu jest dofinansowana ze środków z budżetu państwa. Wartości inwestycji, której zakończenie planuje się w pierwszej połowie 2023 roku to prawie 26,5 mln zł brutto. Wykonawcą przebudowy dworca jest AGROBEX sp. z o.o. z Poznania.

Zmodernizowany z dbałością o zabytkową architekturę, komfortowy i spełniający współczesne standardy obsługi podróżnych - taki będzie dworzec w Zbąszyniu po zakończeniu inwestycji
Zbąszyń. Przebudowa budynku dworca kolejowego - 28.01.2022

Zbąszyń. Przebudowa budynku dworca kolejowego - 28.01.2022 [...

Remont i przebudowa zabytkowego dworca kolejowego w Zbąszyniu, cały czas trwa

Zbąszyń. Remont i przebudowa zabytkowego dworca kolejowego w...

Zmodernizowany z dbałością o zabytkową architekturę, komfortowy i spełniający współczesne standardy obsługi podróżnych - taki będzie dworzec w Zbąszyniu po zakończeniu inwestycji.

Zbliża się przebudowa dworca kolejowego w Zbąszyniu. Jaki bę...

Zbąszyń: Kiedy zbąszyński dworzec PKP, doczeka się remontu?

Remont i przebudowa dworca kolejowego w Zbąszyniu [Zdjęcia 05.05.2021]

Obecna przebudowa budynku stacyjnego  przywróci mu dawną świetność. Będzie jak nowy

Zbąszyń. Rozpoczęto remont i przebudowę dworca kolejowego - ...

Dworzec PKP w Zbąszyniu. Tutaj kręcone są sceny do nowego s...

Zbąszyń: Światła sygnalizatorów na przejeździe kolejowym zap...

Wkrótce rozpocznie się budowa nowej remizy strażackiej, przy osiedlu Przysiółki w Zbąszyniu

Zbąszyń: Wkrótce rozpocznie się budowa nowej remizy strażack...

Zbąszyń: Niedzielny spacer w październikowym słońcu - 4 paźd...

Dworzec PKP Zbąszyń - mapa


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie