Zbąszyń: Otwórzmy swe serca. Pomóżmy chorej jedenastolatce. Podarujemy jej to, co najcenniejsze - życie

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Otwórzmy swe serca. Pomóżmy chorej jedenastolatce. Podarujemy jej to, co najcenniejsze - życie

Otwórzmy swe serca. Pomóżmy chorej jedenastolatce. Podarujemy jej to, co najcenniejsze - życie

zrzutka.pl

Roksana Mielke to dziewczynka otwarta i pełna życia. Jednak choroba nowotworowa sprawia, że nie może funkcjonować i spędzać czasu tak jak jej rówieśnicy. Roksana mając trzy lata poważnie zachorowała. Choroba objawiła się utratą przytomności i atakami podobnymi do padaczki, występującymi głównie w nocy. Po niezbędnych badaniach lekarskich okazało się, że dziewczynka wymaga specjalistycznego leczenia i operacji. Roksankę skierowano do kliniki onkologii gdzie po ponownych badaniach rezonansem i tomograficznym badaniu czaszki, rozpoznano Zespół Arnolda-Chiariego.

Otwórzmy swe serca

W lutym 2013 roku dziecko zoperowano. Usunięto migdałki móżdżku, które były wadą wrodzoną. Dziewczynka dzielnie zniosła operację. Szczęście jednak nie trwało zbyt długo. Uciekające lewe oczko u trzylatki bardzo zaniepokoiło rodziców. Ztroskani o zdrowie córki natychmiast zwrócili się do lekarzy i wyruszyli do szpitala w Szczecinie.

Ponownie Roksankę poddano badaniom. Wynik był niepokojący. W miejscu usuniętych migdałów móżdżku wyrósł spory guz. Kolejna operacja i szokujący wynik – nowotwór IV.

Pomóżmy chorej jedenastolatce

Roksana wówczas przeszła chemioterapię, naświetlenia lampami, chemię podtrzymującą. Kolejne badania wykazały w kręgach szyjnych niewielkie pozostałości nowotworowe, nie nadające się do zoperowania. Znowu czekanie, badania i obawa. Żeby zapobiec dalszemu rozwojowi choroby, dziecku podawany był bardzo kosztowny lek. W tym celu wszczepiono jej pod skórę głowy „zbiornik rickhama”. Roksana cały czas jest pod opieką kliniki onkologii w Szczecinie. Ma stwierdzoną padaczkę i wymaga całodobowej opieki. Choroba naraża ją na liczne infekcje i zakażenia.

Otwórzmy swe serca. Pomóżmy chorej jedenastolatce

Obecnie na portalu

zrzutka.pl

trwa zbiórka na dalsze leczenie i rehabilitację Roksany. Chcąc wesprzeć zbiórkę wystarczy wejść w powyżej podany link i dokonać dobrowolnej wpłaty, a uszczęśliwimy Roksanę i podarujemy jej to, co najcenniejsze - życie.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: dorota.michalczak@polskapress.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Dodaj ogłoszenie