Zbąszyń: Komunikat z Mistrzostw Polski Juniorów w Tenisie Plażowym 10-11.07.2021

Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Zbąszyń: Komunikat z Mistrzostw Polski Juniorów w Tenisie Plażowym 10-11.07.2021
Zbąszyń: Komunikat z Mistrzostw Polski Juniorów w Tenisie Plażowym 10-11.07.2021 Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Zbąszyń: Komunikat z Mistrzostw Polski Juniorów w Tenisie Plażowym 10-11.07.2021. Na boiskach plażowych, 10 i 11 lipca, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie Plażowym organizowane przez Beach Tennis Poland, we współpracy ze Zbąszyńskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Ta nowa dyscyplina pojawiła się na naszych obiektach w ubiegłym roku.

Zbąszyń: Komunikat z Mistrzostw Polski Juniorów w Tenisie Plażowym 10-11.07.2021

W Zbąszyniu zagościła kolejna impreza rangi mistrzowskiej

Na boiskach plażowych, 10 i 11 lipca, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie Plażowym organizowane przez Beach Tennis Poland, we współpracy ze Zbąszyńskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Ta nowa dyscyplina pojawiła się na naszych obiektach w ubiegłym roku. Warunki jakie mamy w Zbąszyniu do gry w tę dyscyplinę oraz zadowolenie zawodników uczestniczących w ubiegłorocznych zawodach skłoniły władze związku do przeprowadzenia mistrzostw kraju juniorów właśnie tu. Dziękujemy za to wyróżnienie i mamy nadzieję na dalszą współpracę oraz rozwój tenisa plażowego zarówno w Polsce, jak i na naszym terenie. Mamy warunki więc zachęcamy wszystkich do gry.

W ramach zachęty kilka słów o tenisie plażowym

Jest to młoda dyscyplina w Polsce. Regularne rozgrywki prowadzone są od roku 2017, podobnie imprezy rangi mistrzostw kraju. To sport z elementami tenisa, siatkówki plażowej i badmintona. Zasady gry są bardzo podobne do tenisa ziemnego, jednak pod kilkoma względami dyscyplina różni się od tradycyjnej formy. Przede wszystkim w grze potrzeba więcej sprytu i finezji niż siły, również technika i dynamika gry są nieco inne. Gra toczy się na korcie piaszczystym. W tej odmianie tenisa piłka nie ma możliwości odbicia się od podłoża, więc gra się wyłącznie z woleja. Kort ma wymiar boiska do siatkówki plażowej, a specjalna siatka zawieszona jest na wysokości 1,70 m od podłoża.

W sobotę, po rywalizacji trwającej prawie 10 godzin, wyłonieni zostali Mistrzowie Polski w czterech kategoriach deblowych.

Debel juniorek U18:
1/ Katarzyna Kliber/Adrianna Kluska, Lublin/Głogów
2/ Zuzanna Chodorowska/Nadia Pasieka, Kraków/Tarnowski Góry
3/ Marta Wawer/Amelia Kaszuba, Radzionków/Sosnowiec.

Debel juniorzy U18:
1/ Nikodem Pasieka/Wojtek Pawlik-Knapik, Tarnowski Góry
2/ Michał Szczygieł/Marcin Żarski, Katowice/Radzionków
3/ Antoni Szczegóła/Oskar Zając, Poznań/ Chomranice.

Debel open U15:
1/ Katarzynka Kliber/Oskar Zając, Lublin/Chomranice
2/ Mikołaj Trzaska/Jan Kuchno, Kraków
3/ Zuzanna Pawłowska/Ania Idaszewska, Poznań.

Mikst U18:
1/ Ada Kluska/Wojtek Pawlik-Knapik, Lublin/Tarnowskie Góry
2/ Nadia Pasieka/Nikodem Pasieka, Tarnowskie Góry
3/ Antoni Szczegóła/Marta Wawer, Poznań/Radzionków.

Tenis plażowy w Zbąszyniu

Niedziela, drugi dzień Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym, wyłonił zwycięzców w trzech ostatnich kategoriach mistrzostw: singla U12, singla juniorek U18 oraz singla juniorów U18. Ponieważ był to etap decydujący o medalach, emocji i wrażeń sportowych nie brakowało. Zgromadzeni na trybunach rodzice gorąco oklaskiwali swoje pociechy nie szczędzące sił w swoich najważniejszych pojedynkach. Mistrzostwa Polski za nami ale zapraszamy na kolejne imprezy tenisa plażowego do Zbąszynia. Już podczas 10. Święta Jeziora widzimy się na turnieju otwartym w tej właśnie dyscyplinie – zachęcamy do udziału i kibicowania. Poniżej niedzielne klasyfikacje końcowe.

Singiel U12
1/ Filip Chmiel, Poznań
2/ Antoni Przybylski, Wrocław
3/ Gabriel Chmiel, Poznań.

Singiel juniorki u18
1/ Adrianna Kluska, Głogów
2/Marta Wawer, Radzionków
3/ Helena Sikorska, Nowy Sącz.

Singiel junior u18
1/ Nikodem Pasieka, Tarnowskie Góry
2/ Michał Szczygieł, Radzionków
3/ Antoni Szczegóła, Poznań.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Dodaj ogłoszenie