Zbąszyń: Komunikat II Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych [Zdjęcia]

OPRAC.: Redakcja
Po zakończeniu i podsumowaniu turnieju w Zbąszyniu, PKS MOS utrzymał trzecie miejsce w grupie „B” Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Komunikat II Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W sobotę, 23 stycznia 2021 r., w hali „Zbąszynianka” odbył się drugi Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w unihokeju.

Komunikat II Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych

W sobotę, 23 stycznia 2021 r., w hali „Zbąszynianka” odbył się drugi Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w unihokeju. Ligowe rozgrywki tej kategorii wiekowej prowadzone przez Polski Związek Unihokeja toczą się w trzech grupach, systemem turniejowym. Nasz zespół gra w grupie „B”, w której rywalizuje z trzema drużynami o jak najwyższe miejsce w swojej grupie, a tym samym najlepszą pozycję wyjściową przed dalszym etapem rozgrywek czyli grą w play offach. Po pierwszym turnieju, rozegranym w Zaniemyślu, młodsze zbąszyńskie unihokeistki zajmowały trzecie miejsce w tabeli. Celem sobotniego turnieju w Zbąszyniu było poprawienie lokaty w grupie oraz przede wszystkim większe ogranie naszej drużyny, która potrzebuje gry i rywalizacji meczowej żeby doskonalić umiejętności. Trwająca sytuacja epidemiczna powoduje liczne ograniczenia, w tym rozgrywanie sparingów umożliwiających poprawę gry.

Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych

Poza drużyną gospodarzy, PKS MOS Zbąszyń, o punkty ligowe w sobotę, 23 stycznia, przyjechały walczyć unihokeistki Radzevii Radzewo, Juniora Kębłowa i Spartakusa Sicienko/Feniksa Kramarzyny. Każda ekipa miała do rozegrania po trzy mecze. Dobre występy umożliwiały zespołom poprawienie swojego miejsca w tabeli ligowej juniorek młodszych. Ambicji i sportowej walki nie brakowało przez cały turniej. Niestety, ze względu na obecnie obowiązujące obostrzenia cały turniej rozegrany został bez udziału publiczności.

Turniej bez udziału publiczności

Pierwszy mecz nasz zespół grał z silnym rywalem z Radzewa. Początek był obiecujący dla PKS MOS Zbąszyń, po dwunastu minutach prowadziliśmy jedną bramką. Druga tercja zakończyła się utrzymaniem jednobramkowej przewagi zbąszyńskiego zespołu. W ostatniej tercji przeciwniczki doprowadziły ostatecznie do remisu 3:3. Szkoda, że naszemu zespołowi nie udało się wygrać, zabrakło niewiele, ale i tak należy podkreślić dobry występ Zbąszynianek w tym wymagającym pojedynku.

Drugie spotkanie, z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem z Kębłowa, przebiegło zupełnie nie po myśli gospodarzy. Straciliśmy bramkę już w pierwszej tercji, co przełożyło się na dalsze wydarzenia na boisku. Mimo prób i kolejnych ataków to zawodniczki Juniora Kębłowo powiększały, wraz z upływem czasu, zdobycze bramkowe pokonując ostatecznie PKS MOS Zbąszyń 3:1.

Ostatni pojedynek, z prowadzącym w naszej grupie zespołem Spartakusa Sicienko, nie przyniósł niestety niespodzianki w postaci zwycięstwa naszej drużyny. Wcześniejsze mecze, szczególnie porażka z Kębłowem, została w głowach naszych dziewcząt, które nie potrafiły znaleźć sposobu na skuteczność i szybkość rywalek. W kolejnych tercjach Spartakus zdobywał kolejne bramki wygrywając cały pojedynek 4:0 i umacniając się na pozycji lidera naszej grupy.

Po zakończeniu i podsumowaniu turnieju w Zbąszyniu, PKS MOS utrzymał trzecie miejsce w grupie „B”.

Poniżej wyniki wszystkich sobotnich pojedynków.

• UKS Radzevia Radzewo – PKS MOS Zbąszyń 3:3
  • UKS Junior Kębłowo – Spartakus Sicienko/Feniks Kramarzyny 1:6
  • UKS Radzevia Radzewo - UKS Junior Kębłowo 4:2
  • Spartakus Sicienko/Feniks Kramarzyny - PKS MOS Zbąszyń 4:0
  • PKS MOS Zbąszyń - UKS Junior Kębłowo 1:3
  • Spartakus Sicienko/Feniks Kramarzyny - UKS Radzevia Radzewo 5:1.