Zbąszyń: Komunikat Ekstraliga Unihokeja Kobiet PKS MOS Zbąszyń – Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk II

OPRAC.: Redakcja
FB/Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Zbąszyń: Komunikat Ekstraliga Unihokeja Kobiet PKS MOS Zbąszyń – Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk II. W drugim meczu nowego sezonu Ekstraligi Unihokeja Kobiet zespół PKS MOS Zbąszyń walczył o kolejne ligowe punkty z drugą drużyną Interplastic Olimpii Osowa Gdańsk. Wprawdzie mecz, ze względu na sytuację epidemiczną odbywał się bez udziału publiczności ale kibice mogli śledzić wydarzenia z hali Zbąszynianka na żywo w internecie. Dziękujemy za przygotowanie transmisji niezawodnemu Jakubowi Borkowskiemu – TVBorek.

Mecz nie należał do łatwych dla naszego zespołu. Początek spotkania należał bowiem do zawodniczek z Gdańska, które w połowie pierwszej tercji wyszły na prowadzenie. Mimo wielu prób pierwsza odsłona nie przyniosła wyrównania. Przerwa pozytywnie wpłynęła na zawodniczki PKS MOS Zbąszyń. Po wznowieniu gry szybko doprowadziły do remisu.

Radość nie trwała jednak zbyt długo, po niespełna trzech minutach gry drużyna z Gdańska po raz drugi objęła prowadzenie. W końcu jednak nasz zespół odczarował bramkę gości. Najpierw, mimo gry w osłabieniu zawodniczki PKS MOS doprowadziły do wyrównania. Swoją przewagę przypieczętowały dwoma kolejnymi trafieniami, a potrzebowały na to wszystko… zaledwie sześćdziesięciu sekund. Do zakończenia meczu nasza drużyna zdobyła jeszcze trzy bramki, pokonując ostatecznie Interplastic Olimpię Osowa Gdańsk II 7:2.

Statuetkę dla najlepszej zawodniczki zdobyła zasłużenie Joanna Szelzchen – gratulujemy. PKS MOS Zbąszyń rozegrał do tej pory dwa spotkania w sezonie i odniósł dwa cenne zwycięstwa. Tak trzymać. Następny zaplanowany pojedynek nasz zespół grać będzie z drużyną MMKS Podhala Nowy Targ.