Zbąszyń: „KEI – Gwiazdeczki Europy” - finał projektu uczniowskiego "Cześć Europo!" - 12 marca 2020

Dorota Michalczak opr.
Anita Rucioch-Gołek
KEI-Gwiazdeczki Europy” to nazwa szkolnej grupy, założonej przez trzech ósmoklasistów w zbąszyńskiej Szkole Podstawowej im Arkadego Fiedlera., którą opiekuje się nauczycielka angielskiego, Beata Wygrys-Kupińska. „KEI – Gwiazdeczki Europy”: finał projektu uczniowskiego.

Zbąszyń: „KEI – Gwiazdeczki Europy”: finał projektu uczniowskiego "Cześć Europo!"
Skrót „KEI” powstał od imion trzech członków tej grupy: Konstancja, Elżbieta, Igor. „Gwiazdeczki Europy” podkreślają w wywiadach, że czują się częścią Europy - są jak gwiazdeczki na fladze Unii Europejskiej.

Zobacz także

Uczniowie biorą udział w ogólnopolskim konkursie „Cześć, Europo!”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o Europie i Unii Europejskiej wśród młodzieży oraz zachęcenie uczniów do aktywnego działania na rzecz lokalnych społeczności. Od końca lutego młodzież zrealizowała wiele interesujących inicjatyw na terenie Zbąszynia, których celem było popularyzowanie wiedzy o Europie i Unii Europejskiej.

Ostatnim przedsięwzięciem projektowym było „Spotkanie z Europą”, którego pierwsza część odbyła się w czwartek 12 marca 2020 r. o godz. 12.00, w Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu. Było to spotkanie ze specjalnie zaproszonymi na tę okazję gośćmi: posłem Jakubem Rutnickim, wicestarostą nowotomyskim - Marcinem Bramborem, burmistrzem Zbąszynia - Tomaszem Kurasińskim, sekretarzem gminy - Marcinem Hoffmanem, kierownikiem referatu infrastruktury w gminie - Kamilem Sieratowskim, dyrektorem zbąszyńskiej podstawówki - Anitą Rucioch-Gołek oraz radnymi i przedstawicielami Zbąszyńskiej Telewizji Kablowej.

Grupa „KEI” pokazała swoje projektowe prezentacje opowiadające o Unii Europejskiej, przedstawiła sprawozdanie z dotychczasowych swoich działań oraz podzieliła się swoim punktem widzenia na wspólną Europę. Następnie odbyła się bardzo interesująca debata o Europie, która, jak to podkreślił poseł Jakub Rutnicki, przede wszystkim oparta jest na wspólnym systemie wartości, zgodnie z ideą „Zjednoczeni w różnorodności”.

Organizatorami II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Cześć, Europo!” są:
- Stowarzyszenia „Młodzi dla Europy”
- „Yes! YOUth Can” przy wsparciu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

Zbąszyń mapa. Zobacz jak dojechać!

Szczepienia w szkołach wciąż za mało popularne

Wideo

Dodaj ogłoszenie