Zbąszyń: Justyna Krueger pianistka - recital fortepianowy. 23 stycznia 2020

Redakcja
W czwartek 23 stycznia 2020 r., w auli Antoniego Janiszewskiego Państwowej Szkoły Muzycznej odbył się koncert fortepianowy. Zbąszynianom zaprezentowała się młodziutka pianistka, Justyna Krueger uczennica VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu. Pianistka kształci się pod kierunkiem Barbary Jarantowskiej i Macieja Pabicha.

Justyna Krueger urodziła się w 2001 roku w Poznaniu. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. Obecnie jest uczennicą VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu, gdzie kształci się pod kierunkiem Barbary Jarantowskiej i Macieja Pabicha. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach i warsztatach pianistycznych prowadzonych przez wybitnych pedagogów m.in.: Dinę Yoffe, Beatę Bilińską, Olgę Łazarską, Andrzeja Tatarskiego, Irinę Rumiancewą- Dabrowski.

Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in.: Festiwalu Pianistycznego im A. Szeluty (2019 - III nagroda, 2013- II nagroda), Ogólnopolskich Przesłuchań Duetów Fortepianowych (2014 - wyróżnienie), Ogólnopolskich Warsztatów Młodego Pianisty w Koszalinie (2012- I nagroda), Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu (2017, 2011 tytuł Laureata). Prowadzi ożywioną działalność koncertową biorąc udział w wielu projektach m.in.: w cyklu "Coolturalny stary rynek", "Młodzi wirtuozi na szachownicy". Występowała w reprezentacyjnych salach Poznania m.in: Pałacu Działyńskich, Sali Białej Urzędu Miejskiego, Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Zagrała cztery mini recitale w dworku w Żelazowej Woli w ramach "Kwadransów muzycznych". Oprócz działalności solistycznej sporo uwagi poświęca kameralistyce.

Program:
- Jan Sebastian Bach- Preludium i fuga g- moll t. I BWV 861
- Ludwig van Beethoven- Sonata Es-dur op. 31 nr 3
*
- Fryderyk Chopin- Etiuda Ges- dur op. 10 nr 5
- Nikolai Kapustin- Etiuda op.40 nr 6
- Claude Debussy- ...Des pas sur la neige (...Ślady na śniegu)
- Fryderyk Chopin- Barkarola Fis- dur op. 60
*
- George Gershwin- Błękitna rapsodia
partia orkiestry- Maciej Pabich

Zbąszyń: Justyna Krueger pianistka - recital fortepianowy. 2...

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie