Zbąszyń. Dworzec kolejowy w remoncie [Zdjęcia - 17.07.2021]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Zbąszyń. Dworzec kolejowy w remoncie [Zdjęcia - 17.07.2021
Zbąszyń. Dworzec kolejowy w remoncie [Zdjęcia - 17.07.2021 Dorota Michalczak
Zbąszyń. Dworzec kolejowy w remoncie. Remont dworca kolejowego w Zbąszyniu, rozpoczęto w drugiej połowie marca 2021.

Zbąszyń. Dworzec kolejowy w remoncie [Zdjęcia - 17.07.2021]

W drugiej połowie marca 2021 r. na zbąszyńskim dworcu kolejowym rozpoczęto remont.

Informacja prasowa
Zakres modernizacji obejmuje renowację elewacji budynku wraz z detalami architektonicznymi, w tym godłem Polski znajdującym się od strony peronów na około 25-metrowej wieży dworca. Częściowej wymianie i renowacji zostanie poddana również stolarka okienna i drzwiowa. Całość bryły budynku podświetli nowa iluminacja podkreślająca walory architektoniczne budynku. Podczas inwestycji zostanie również wykonanych wiele prac konstrukcyjnych poprawiających stan techniczny budynku.

Przebudowa dworca w Zbąszyniu

– Zbąszyń to kolejny dworzec kolejowy, którego przebudowę rozpoczynamy w województwie wielkopolskim w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Zabytkowy, pochodzący z 20-lecia międzywojennego obiekt odzyska swój historyczny charakter oraz zostanie przystosowany do współczesnych standardów obsługi podróżnych.

– mówi Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A.

Obecnie, poza Zbąszyniem, prace budowlane są prowadzone przy modernizacji siedmiu budynków stacyjnych w tym województwie, czyli dworcach – Trzemeszno, Pobiedziska, Pobiedziska Letnisko, Kobylnica, Biskupice Wielkopolskie, Palędzie i Nowy Tomyśl

– dodaje

Przebudowa dworca w Zbąszyniu jest dofinansowana ze środków z budżetu państwa. Wartości inwestycji, której zakończenie planuje się w pierwszej połowie 2023 roku to prawie 26,5 mln zł brutto. Wykonawcą przebudowy dworca jest AGROBEX sp. z o.o. z Poznania.

Dworzec PKP Zbąszyń - mapa


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Dodaj ogłoszenie