Zbąszyń: Droga powiatowa. Próg zwalniający. Przejście dla pieszych [ZDJĘCIA]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Udostępnij:
Zbąszyń: Droga powiatowa. Próg zwalniający i przejście dla pieszych

Zbąszyń: Droga powiatowa. Próg zwalniający i przejście dla pieszych

Przejście dla pieszych ulica Topolowa.

Przejście w tym miejscu powstaje z uwagi na liczne zgłoszenia i prośby mieszkańców, którzy uskarżali się na bardzo szybki ruch pojazdów. A także na brak możliwości przejścia na drugą stronę jezdni, gdzie znajduje się już istniejący chodnik.

Jak nas informuje Tomasz Antuszewski, Kierownik Wydziału  Infrastruktury Drogowej -

Przejście będzie na zasadzie wywyższenia, co jednocześnie wymusi zmniejszenie prędkości pojazdów (próg zwalniający). Zarówno na progu jak i przed nim, będą namalowane pasy oznaczające przejście dla pieszych. Miejsce to będzie oznakowane znakami drogowymi, wymaganymi przy tego typu inwestycji.

Koszt inwestycji ogranicza się jedynie do zakupu materiału ponieważ, wykonawcą robót jest brygada remontowa pracowników starostwa. Zakup materiału finansowany jest ze środków przewidzianych na bieżące utrzymanie dróg powiatowych - usłyszeliśmy.

Takie rozwiązanie poprawi znacznie bezpieczeństwo pieszych, ponieważ po jednej stronie ul. Sienkiewicza nie ma w chwili obecnej chodnika. Mieszkańcy zmuszeni są chodzić po terenie nieutwardzonym lub przechodzić na drugą stronę ulicy.

Obecnie nie planuje się kolejnych przejść tego typu na terenie miasta czy gminy Zbąszyń

– dodał Antuszewski

Zbąszyń mapa

Znamy przyszłość Roberta Kubicy. WYWIAD

Wideo

Dodaj ogłoszenie