Zbąszyń: Bożonarodzeniowy kiermasz w Nądni 2016 - Pachnące pierniki, ozdoby świąteczne, degustacja potraw wigilijnych [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Zbąszyń: Bożonarodzeniowy kiermasz w Nądni 2016 - Pachnące pierniki, ozdoby świąteczne, degustacja potraw wigilijnych. W niedzielę 4 grudnia 2016 r. paie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nądni zorganizowały kiermasz świąteczny, połączony z degustacją potraw wigilijnych.

Zbąszyń: Bożonarodzeniowy kiermasz w Nądni 2016 - Pachnące pierniki, ozdoby świąteczne, degustacja potraw wigilijnych

Wówczas pisaliśmy

Pachnące pierniki, ozdoby świąteczne, degustacja potraw wigilijnych

W świątecznie przystrojonej sali wiejskiej w Nądni, za sprawą pań z Koła Gospodyń Wiejskich w minioną niedzielę odbył się kiermasz świąteczny, połączony z degustacją tradycyjnych potraw wigilijnych. Każdy kto odwiedził bożonarodzeniowy kiermasz poczuł magię wyjątkowych świąt. Mógł zaopatrzyć się w wykonane przez panie oryginalne upominki.

Kiermasz w Nądni

Wśród oferowanych artykułów były świąteczne stroiki, ozdoby choinkowe wykonane z naturalnych materiałów. Pomysłów nie brakowało. Wszystko wykonane z wielkim sercem gospodyń. Niepowtarzalność i pomysłowość ozdób zachęcała do zakupu pojedynczych, unikatowych egzemplarzy.

Degustacja potraw wigilijnych, integracja członkiń KGW oraz lokalnego społeczeństwa, oraz pielęgnowanie tradycji. Zrobienie czegoś wyjątkowego, było naszym wspólnym celem

- powiedziała Małgorzata Borkowska - Prezes KGW w Nądni.

Panie kilka dni piekły i dekorowały pierniki. Robiły ozdoby i okazało się, że drzemią w nich ukryte talenty. Wspaniałe było to, że tak potrafiły się zjednoczyć i wspaniale dogadywać

– dodała Pani Małgorzata.

Chociaż w grudniowe, niedzielne popołudnie, brakowało białego puchu, to panie na sali wiejskiej wytworzyły bajkową atmosferę. Wyjątkowość kiermaszu podkreślała degustacja potraw wigilijnych. Na stołach znalazły się krokiety, barszcz, zupa rybna, kapusta z grzybami, ryba po magnacku, pierogi z kapustą, kapusta z grzybami, makiełki, kutia, sałatka ze śledzi, kompot z suszu, piernik, makowiec i inne ciasta.

Bożonarodzeniowy kiermasz w Nądni

Atrakcją kiermaszu był święty Mikołaj z workiem pełnym słodyczy i możliwość wykonania samodzielnie świątecznej ozdoby. Milusińscy mogli się do niego poprzytulać i posiedzieć na kolanach. Kiermasz był doskonałą okazją nie tylko do zrobienia zakupów, degustacji, ale też na spotkanie się ze znajomymi i wspólnego pożyczenie sobie Wesołych Świąt.

Zbąszyń: Bożonarodzeniowy kiermasz w Nądni 2016 - Pachnące pierniki, ozdoby świąteczne, degustacja potraw wigilijnych

Nądnia. Degustacja potraw wigilijnych i Kiermasz Bożonarodze...

Nądnia: Kiermasz Bożonarodzeniowy oraz degustacja regionalny...

Nądnia. Kiermasz bożonarodzeniowy i degustacja potraw wigili...

Zbąszyń; Najpiękniejsze w całym roku. Idą święta, idą święta...


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku


Nowy wóz bojowy OSP Boruja Kościelna

Źródło: gloswielkopolski.pl

Wideo

Dodaj ogłoszenie