Zbąszyń: Badania mammograficzne w Zbąszyniu. Zobacz, gdzie i kiedy!

OPRAC.:
Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Badanie wykonuje się bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa
Badanie wykonuje się bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa Dorota Michalczak
Udostępnij:
Zbąszyń: Badania mammograficzne w Zbąszyniu. Zobacz, gdzie i kiedy!

Zbąszyń: Badania mammograficzne w Zbąszyniu. Zobacz, gdzie i kiedy!

Badanie w mammobusie przy Bibliotece Publicznej, ul. 17 Stycznia 59a  przy Bibliotece Publicznej, ul. 17 Stycznia 59a

W piątek 12 listopada 2021 w Zbąszyniu, odbędą się bezpłatne badania mammograficzne realizowane przez firmę Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. w Poznaniu.
OPEN to ośrodek diagnostyczny posiadający status Ośrodka Referencyjnego w zakresie diagnostyki gruczołu piersiowego Siemens. Mammobusy OPEN wyposażone są w najnowocześniejsze cyfrowe mammografy.

Zachęcamy wszystkie mieszkanki naszej gminy urodzone w latach (1952- 1971) do udziału w nieodpłatnym badaniu. Mammobus będzie dostępny przy Bibliotece Publicznej, ul. 17 Stycznia 59a  w godzinach 09:00-13:00.
Aby skorzystać z bezpłatnego badania należy zarezerwować termin swojego badania telefonicznie pod nr 61 855 75 28 lub wysłać maila z prośbą o kontakt podając nr telefonu na adres [email protected]

Więcej informacji na temat projektu bezpłatnych badań dla kobiet TUTAJ
O zaletach mammografii i celowości badań informacje można znaleźć tu: TUTAJ

Kolejne badanie mammograficzne przy Intermarche

W poniedziałek 15 listopada 2021 r, na parkingu sklepu Intermarche przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań.

Panie, które nie będą spełniały tych warunków będą mogły mieć wykonane badania odpłatnie w cenie 150 zł. Bardzo zależy nam na tym aby dotrzeć do mieszkanek urodzonych w 1970 - 1971 r. - te Panie mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Zapisy na badania

Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411  (od 8.00 do 16.00: pn.-pt. )

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała. Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto robić mammografię?

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

Nowe obostrzenia od 1 grudnia

Wideo

Dodaj ogłoszenie