Zbąszyń: Akcja krwiodawstwa już wkrótce. Pomóżmy chorym wrócić do zdrowia! Kiedy i gdzie?

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Zbąszyń: Akcja krwiodawstwa już wkrótce. Pomóżmy chorym wrócić do zdrowia! Kiedy i gdzie? Zbąszyński Klub Honorowych Dawców Krwi „Cenne Krople” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, zapraszają zdrowe osoby w wielu 18-65 lat na akcję poboru krwi.

Zbąszyń: Akcja krwiodawstwa już wkrótce. Pomóżmy chorym wrócić do zdrowia! Kiedy i gdzie?

Zbąszyński Klub Honorowych Dawców Krwi „Cenne Krople” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, zapraszają zdrowe osoby w wielu 18-65 lat na akcję poboru krwi.

Ekipa RCKiK będzie czekała na wszystkich chętnych w niedzielę 18 kwietnia w domu katolickim w Zbąszyniu, Plac Rybaki w godz. 9-14.

Przed zgłoszeniem się do punktu poboru krwi należy zjeść lekkie (beztłuszczowe) śniadanie, zabrać z sobą dokument tożsamości. Wcześniej należy pić zwiększone ilości wody niegazowanej.
Każdorazowo pobierane jest 450 ml, tego niczym nie zastąpionego leku, który może ofiarować choremu człowiekowi tylko zdrowy człowiek.

Kwietniowa akcja krwiodawstwa w Zbąszyniu

Zbąszyńska akcja poboru wpisana jest w kalendarz ekip wyjazdowych RCKiK jako jedyna w kwietniu na terenie powiatów: nowotomyski, grodziski oraz wolsztyński. Do udział w akcji krwiodawstwa zaprasza się również osoby z tego terenu.

Pomóżmy chorym wrócić do zdrowia!

Miło nam poinformować mieszkańców, że w tym roku pobory krwi odbędą się w Zbąszyniu: w niedzielę

  • 20 czerwca
  • oraz 22 sierpnia.

Przypominamy, że po oddaniu przez kobietę 5,10,15 litrów krwi lub odpowiadającą tej ilości jej składników przysługuje tytuł „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III,II,I stopnia” i brązowa, srebrna, złota odznaka honorowa „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III,II,I stopnia”.
Mężczyźnie tytuł „ZHDK” przysługuje po oddaniu 6,12,18 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej składników.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: dorota.michalczak@polskapress.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Dodaj ogłoszenie