XXVI Bieg Zbąskich

Roman Rzepa
XXVI Bieg Zbąskich Foto. Roman Rzepa
Rekordowy półmaraton w Zbąszyniu. XXVI Bieg Zbąskich cieszył się zainteresowaniem 703 zawodników. Siedmiuset pokonało linię mety na własnych nogach a trzech przejechało cały odcinek na specjalnych wózkach dla osób niepełnosprawnych

Ukrainiec Mykola Iukhichuk ponownie wygrał XXVI Bieg Zbąskich, zawodnik klubu Achiles Leszno dystans półmaratonu pokonał w czasie jednej godziny, 5 minut i 35 sekund. Uzyskany wynik był nieznacznie gorszy od ubiegłorocznego. Drugi na podium był Wojciech Kopeć z Central Arkansas Running Club czas 1:07:37 oraz kolejny Ukrainiec Siergiej Krowlajdis z Czernigiw.

Nagrody od redakcji Dnia Wolsztyńskiego

Podczas klasyfikacji końcowej wyróżniono również najszybsze zawodniczki i zawodników Dnia Wolsztyńskiego, którymi zostali w kategorii kobiet: Paulina Brychcy - Nowak ze Strzyżewa 1:49:39, Magdalena Chłopek 1:54:26 i Anita Rucioch - Gołek 2:00:29 ze Zbąszynia oraz mężczyzn Jakub Furman 1:22:08, Krzysztof Kostera 1:27:39 i Arkadiusz Janowski 1:29:13. Najlepsi otrzymali statuetki i nagrody od Głosu Wielkopolskiego i Dnia Wolsztyńskiego.