Wypadek na obwodnicy Nowego Tomyśla. Wpadł Oplem pod tira. Był pijany

Jakub Czekała
Szybko okazało się, że kierowca samochodu osobowego znajdował się pod wpływem alkoholu. Trafił do szpitala. JRG Nowy Tomyśl
W poniedziałek 19 października po godzinie 9.20 służby ratunkowe zostały zaalarmowane do wypadku drogowego na obwodnicy Nowego Tomyśla, w okolicach skrzyżowania z ulicą Działkową.

Na miejsce wysłano strażaków z Nowego Tomyśla, pogotowie oraz policję.

Jak powiedział nam oficer prasowy Komendanta Powiatowego Komendy Powiatowej w Nowym Tomyślu, doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz ciężarowego.

- Na miejscu interweniowały trzy nasze zastępy. Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu osobowego oraz przekazanie go zespołowi ratownictwa medycznego. Dodam, że kierowca nie był zakleszczony w pojeździe

- usłyszeliśmy.

Jak się dowiedzieliśmy, samochodem osobowym kierował obywatel Gruzji. Kierowany przez niego pojazd wpadł w poślizg i ustawił się w poprzek drogi. W tym samym momencie nadjechał ciągnik siodłowy z naczepą i uderzył w bok samochodu. Na szczęście dla kierowcy osobówki - w bok po stronie miejsca dla pasażera, gdzie nikogo nie było. Mężczyzna został ranny. Pierwszej pomocy udzielili mu nowotomyscy policjanci, którzy nieopodal miejsca wypadku przeprowadzali kontrolę. To oni wezwali pozostałe służby.

Kierowca Opla z obrażeniami został odwieziony do nowotomyskiego szpitala.

Z powodu wypadku droga była zablokowana kilka godzin. Trwały tam policyjne czynności, a następnie usunięcie wraków z drogi. Objazdy wyznaczono przez miasto - ulicą Zbąszyńską, Janusa i 3 Stycznia, przez co w mieście tworzyły się korki.

AKUALIZACJA
Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Nowym Tomyślu Arkadiusz Pelc powiedział nam, że kierowca Opla w momencie, gdy doszło do wypadku, znajdował się pod wpływem alkoholu.

Tego samego dnia, około godziny 15 doszło też do wypadku na 120 km autostrady A2 w kierunku Poznania. Samochód osobowy uderzył w pojazd obsługi autostrady. W wyniku zderzenia kierowca samochodu osobowego trafił do szpitala na szczegółowe badania.

Polska w amfetaminowej czołówce

Wideo

Materiał oryginalny: Wypadek na obwodnicy Nowego Tomyśla. Wpadł Oplem pod tira. Był pijany - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie