Polecamy

3. Uzupełnienie oleju, płynu chłodniczego, płynu do spryskiwaczy
[4/12]

3. Uzupełnienie oleju, płynu chłodniczego, płynu do spryskiwaczy

Na egzaminie na prawo jazdy zdałeś to śpiewająco, więc dlaczego nie teraz? Sprawdzaj poziom płynów w samochodzie, ponieważ KAŻDY z nich best niezbędny do bezpiecznej jazdy. TAK, nawet płyn do spryskiwaczy, szczególnie, kiedy przez długi czas jedziesz za tirem… w deszczu.

Jak sprawdzić poziom oleju, płynu chłodniczego i do spryskiwaczy w samochodzie?
Zacznij od rzeczy najprostszej:
Płyn do spryskiwaczy – nie ma tutaj specjalnej filozofii ani mechanizmu. Poziom płynu do spryskiwaczy sprawdzamy odkręcając nakrętkę oraz zerkając do środka. Jeśli nie widzimy płynu należy go uzupełnić.
Płyn chłodniczy – najlepiej wymienić u mechanika
Olej – sprawdzamy za pomocą bagnetu, który znajduje się pod maską. Bagnet wyciągamy, przecieramy ścierką do suchości, wkładamy w to samo miejsce, następnie wyciągamy i na podzielniku sprawdzamy jaki poziom oleju jest w naszym samochodzie. Olej wymieniamy najlepiej u mechanika.

CZAS: od 3 minut do kilku dni

Czy wiesz, za co możesz dostać mandat? O tych przepisach zapomina większość kierowców [QUIZ]


Zajmują niewiele czasu, a zapewniają bezpieczeństwo. Te proste czynności pamiętasz z egzaminu na prawo jazdy. Ważne, żeby również w regularnej jeździe o nich nie zapominać. Oczywistości i szczegóły, o których nawet nie trzeba pisać? Nawet najbardziej doświadczonym kierowcom zdarza się je popełniać. Rutyna za kierownicą zmniejsza czujność i sprawia, że jazda paradoksalnie jest mniej przewidywalna. Przed dłuższą podróżą samochodem pamiętaj o 10 ważnych punktach. Ich wypełnienie trwa 681 sekund, czyli nieco ponad 10 minut, a może uratować ci życie.

Najnowsze wiadomości

reklama