Unihokej plażowy- 31 lipca 2020 [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
W piątek 31 lipca na zbąszyńskiej plaży królował unihokej. Na terenie skateparku, przy rozstawionych bandach swoje mecze rozgrywały trzyosobowe zespoły w dwóch kategoriach wiekowych.

Unihokej plażowy- 31 lipca 2020

Tegoroczne lato różni się pod względem sportowym od okresu wakacyjnego jaki znamy choćby z ubiegłego roku. Mimo że nie ma tradycyjnych obchodów Święta Jeziora, nie rezygnujemy zupełnie z wydarzeń rekreacyjnych i ruchu na powietrzu. Można śmiało powiedzieć, że Zbąszyń to miasto unihokeja, dlatego w piątek odbył się turniej w tej właśnie dyscyplinie, tyle że w warunkach plażowych. Boisko przygotowane zostało na skate-parku, gdzie o medale wałczyły trzyosobowe zespoły podzielone na dwie kategorie wiekowe.

Ze względów bezpieczeństwa turniej miał odmienny niż zazwyczaj przebieg: obowiązkowy pomiar temperatury każdego uczestnika podczas weryfikacji zgłoszonych zespołów, wyłączenie zwyczajowego ceremoniału boiskowego, mniejszy udziału publiczności oraz zapewnienie uczestnikom środków dezynfekcyjnych.

Piątkowe rozgrywki unihokeja plażowego ożywiły naszą zbąszyńską plażę przyciągając spojrzenia spacerowiczów i turystów korzystających z relaksu nad jeziorem. Spragnionym gry plaża pozwoliła na krótko poczuć kij unihokejowy w dłoni i namiastkę rywalizacji sportowej po skróconym sezonie ligowym.

W młodszej kategorii wiekowej, do lat 14, wystartowały trzy zespoły, grając systemem każdy z każdym. Dla uatrakcyjnienia i większych emocji organizatorzy postanowili, że rozegrane zostaną dwie rundy spotkań w grupie. Po ukończeniu wszystkich sześciu pojedynków niepokonanym zespołem okazały się Młode Vikingi przed Fenomenem Babimost oraz drużyną JD_Mafia_JD. Każdy z młodych uczestników opuszczał plażę z okolicznościowym medalem.
Po krótkiej przerwie swój bój o medale rozpoczęli starsi unihokeiści startujący w kategorii otwartej.

Tutaj mogliśmy oglądać pięć zespołów, które również walczyły o cenne punkty grając podobnie jak wcześniej młodsi systemem każdy z każdym. Rozstrzygnięcia poznaliśmy po rozegraniu dziesięciu pojedynków. Najlepszym zespołem okazali się Spartanie Opalenica przed KS Lokomotiv Czerwieńsk oraz LPNW. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny Kunegunda oraz Benia Team. Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły: Kunegunda i Benia Team. Gratulujemy i do zobaczenia za rok.

Organizatorem Turnieju Unihokeja Plażowego było Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz PKS MOS Zbąszyń.

Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
64-360 Zbąszyń, ul. Mostowa 10 A
tel. kom. 664 495 084
www.centrumsportu-zbaszyn.pl
[email protected]
www.facebook.com/zcstir

SPORTOWY24.PL - rozmowa z Joanną Fiodorow

Wideo

Dodaj ogłoszenie