Udany start Unihokeistek z Kębłowa w rozgrywkach ligowych

OPRAC.:
Roland Buśko
UKS Junior Kębłowo
Bardzo pracowity miały poprzedni weekend unihokeistki Uczniowskiego Klubu Sportowego "JUNIOR" z Kębłowa, które oficjalnie rozpoczęły zmagania w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski w kategorii juniorek starszych do lat 19.

Podopieczne trenera Tomasza Kaczmarka w dniach 9-10 stycznia wybrały się w daleką, bo blisko 430 kilometrową podróż do Małopolskiej Trzebini, by rozegrać pierwsze dwa mecze w sezonie 2020/2021 w kategorii juniorek starszych do lat 19.
Spotkanie rozegrane zostało w sobotni wieczór. Pierwszy gwizdek sędziów zabrzmiał równo o godzinie 18:00. W mecz świetnie weszły Kębłowianki, które po dziesięciu minutach, za sprawą Klaudii Herzog, prowadziły 1:0. Asystę przy tej bramce zaliczyła Milena Opaska. Niestety radość z prowadzenia nie trwała długo, ponieważ w 13 minucie gospodynie doprowadziły do wyrównania, a na półtorej minuty przed końcem wyszły na jednobramkowe prowadzenie. Drugą tercję ponownie świetnie rozpoczęły zawodniczki z Kębłowa, które w 24 minucie za sprawą Mileny Kaczmarek doprowadziły do remisu (2:2). Jeszcze przed upływem połowy meczu gospodynie kolejny raz wyszły na prowadzenie (3:2), lecz ostatnie słowo w drugiej odsłonie należało do podopiecznych trenera Tomasza Kaczmarka. Świetna dwójkowa akcja Karolina Kotlarska – Milena Kaczmarek i na 48 sekund przed końcem drugiej tercji kębłowianki prowadziły 4:3. Ponownie na listę strzelców wpisała się Milena Kaczmarek, dla której była to druga bramka w meczu. Trzecia ostatnia tercja, to dalej świetna gra Juniora Kębłowo, który w 56 sekund zdobył dwie bramki. W 40 minucie i 11 sekundzie na listę strzelców wpisała się Nadia Kalisz, a asystę zaliczyła Patrycja Stermula. W 40 minucie i 56 sekundzie swoją trzecią bramkę zdobyła Milena Kaczmarek po asyście Kai Waszkowiak. Trzebinianki odpowiedziały tylko jednym trafieniem w 48 minucie spotkania, ustalając tym samym wynik meczu na 4:5 dla drużyny z Kębłowa. Najlepszą zawodniczką w sobotnim meczu została Milena Kaczmarek. Świetnie w bramce spisywała się Patrycja Przybyła, która 25 strzałów obroniła, a tylko cztery wpuściła do bramki. Skuteczność Pauliny w sobotnim meczu to 86.21%.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00. W meczu podobnie jak w sobotę, świetnie weszły zawodniczki z Kębłowa, Już w 4 minucie spotkania Milena Kaczmarek wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie (1:0). W 13 minucie sędziowie spotkania nałożyli na zawodniczkę z Kębłowa karę dwóch minut za grę w pozycji leżącej. Na ławkę kar powędrowała Milena Kaczmarek. Trzebinianki wykorzystały grę w przewadze i chwilę później doprowadziły do remisu (1:1). Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza tercja spotkania. Druga tercja to popis strzelecki zawodniczek z Kębłowa. Odpowiednio w 25 minucie bramkę strzeliła Milena Kaczmarek, w 26 Klaudia Herzog po podaniu Mileny Opaski. 36 minuta to ponownie bramka świetnie grającej w tym spotkaniu Mileny Kaczmarek, asystę przy bramce zaliczyła Natalia Nawracała. Przed przerwą kolejną bramkę, a piątą dla Juniora Kębłowo, strzeliła Nadia Kalisz, po podaniu Klaudii Herzog. Po 40 minutach rywalizacji na tablicy świetlnej widniał wynik1:5 dla Juniora. W ostatniej trzeciej odsłonie padły już tylko dwie bramki. W 32 sekundzie trzeciej tercji ponownie na listę strzelców wpisała się Klaudia Herzog, która wykorzystała podanie Adrianny Bajon. Trzebinianki zdołały strzelić, jak się później okazało jeszcze tylko jedną bramkę, a było to w 53 minucie meczu. Całe spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych trenera Tomasza Kaczmarka 2:6. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Paulina Przybyła. Paulina na 35 celnych strzałów w światło bramki, a tylko dwa razy skapitulowała. Skuteczność w meczu to 94.59%.
Po udanych spotkaniach w Trzebini swoimi spostrzeżeniami podzieliła się z nami Klaudia Herzog zawodniczka UKS Junior Kębłowo. Były to pierwsze mecze naszej drużyny w tym sezonie. Sobotni mecz był pełen emocji, po pierwszej tercji drużyna z Trzebini prowadziła 2:1. Mecz był bardzo szybki, akcja toczyła się za akcją. Obie drużyny były dobrze przygotowane, jednak to naszej drużynie udało się wygrać wynikiem 5:4. Najlepszą zawodniczką tego meczu została Milena Kaczmarek, która strzeliła aż 3 bramki. W niedzielnym meczu wiedziałyśmy , że przeciwniczki stawią wszystko na jedną kartę . Wyszłyśmy na boisko w pełni skupione, z jednym celem. Warto wspomnieć że przeciwniczki miały już 6 punktów na swoim koncie, a my 3, więc musiałyśmy wygrać , aby liczyć na dobre miejsce na koniec sezonu. Od początku meczu szanowałyśmy piłkę , mądrze rozgrywałyśmy ją i starałyśmy się nie popełniać błędów. Odzwierciedlił to wynik końcowy 6:2. Jednak nie mogę powiedzieć , że był to mecz łatwy . Drużyna z Trzebini się nie poddawała, walczyła do samego końca, przez co mimo naszej przewagi, wynik był wciąż niepewny. Wiele razy uratowała nas nasza bramkarka Paulina, która rozegrała 2 bardzo dobre mecze, dlatego też została nagrodzona najlepszym zawodnikiem niedzielnego meczu. Mecze te pokazały nad czym jeszcze musimy popracować , ale też pokazały że stanowimy zgrany zespół i dajemy z siebie wszystko na boisku.

Drużyna Juniora Kębłowo w Trzebini zagrała w składzie:
Klaudia Herzog, Paulina Przybyła (bramkarz), Patrycja Stermula, Adrianna Bajon, Nadia Kalisz, Kaja Waszkowiak, Natalia Sznura, Milena Opaska, Karolina Kotlarska, Natalia Nawracała, Milena Kaczmarek, Julia Maszner, Milena Walkowiak. Trener: Tomasz Kaczmarek. Kolejne mecze UKS Junior Kębłowo rozegra w dniach 30-31 stycznia w Kębłowie, a przeciwnikiem będzie UKS Bankówka Zielonka. Mecze zaplanowano w sobotę na godzinę 18:00, w niedzielę na godzinę 10:00. Zdjęcia oraz przebieg spotkań będzie można śledzić na bieżąco na naszym portalu.