Tygodniowy przegląd prasy (Zbąszyń, 18.04-24.04.2021), poznaj najważniejsze informacje ze Zbąszynia

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Zbąszynia nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Zbąszynia nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Zbąszynia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.04 a 24.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Sylwia Peretti z Kuchennych Rewolucji do Królowych Życia. Zmieniła się nie do poznania! [zdjęcia - 25.04.2021]”?

Przegląd tygodnia Zbąszyń od 18.04 do 24.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Sylwia Peretti z Kuchennych Rewolucji do Królowych Życia. Zmieniła się nie do poznania! [zdjęcia - 25.04.2021]

Sylwia Peretti od czasu "Kuchennych Rewolucji" przeszła olbrzymią metamorfozę. Zobacz, jak przed laty wyglądała nowa gwiazda telewizji TTV.

📢 Park Miejski w Zbąszyniu. Tutaj drzewa, nie wyszumiały całej melodii [Zdjęcia - 25.04.21]

Park Miejski w Zbąszyniu. Tutaj drzewa, nie wyszumiały całej melodii. Dzisiaj zapraszamy naszych czytelników na spacer po zbąszyńskim parku.

📢 Kwitną już pierwsze krzewy i drzewa. Wiosna piękna i radosna, nas rozpieszcza! [Zdjęcia]

Kwitną już pierwsze krzewy i drzewa. Wiosna piękna i radosna, nas rozpieszcza!

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 18.04-24.04.2021 Zbąszyń: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zbąszyniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gmina Zbąszyń: Szlakiem linii kolejowej "Międzychódka", Zbąszyń - Strzyżewo [Zdjęcia]

Gmina Zbąszyń: Szlakiem linii kolejowej "Międzychódka", Zbąszyń - Strzyżewo. Starsze pokolenie doskonale pamięta i niejeden raz jechało na trasie Zbąszyń - Międzychód i z powrotem ciuchcią na parę. Długość trasy wynosiła 43,080 km

📢 Zbąszyń: Dzień Florysty 2021. O pasji i pracy w kwiaciarni rozmawiamy z Eweliną Utratą [Zdjęcia]

Zbąszyń: Dzień Florysty 2021. O pasji i pracy w kwiaciarni rozmawiamy z Eweliną Utratą. Ewelina Utrata, absolwentka szkoły ekonomicznej, właścicielka kwiaciarni „Stokrotka”. Mieszka w Zbąszyniu wraz z mężem i synkiem. Od 15 lat prowadzi własną działalność gospodarczą.

📢 Licheń: Otwarcie IX Ogólnopolskiego Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w cieniu pandemii. Tłumy na mszy. Atak na fotoreporterów

W sobotę na parkingu E przy ul. Toruńskiej (tzw. lotnisko) w Licheniu zaroiło się od motocyklistów z całej Polski. Mimo pandemicznych obostrzeń i formalnego odwołania imprezy i ograniczenia jej do Mszy, około 2000 osób stawiło się na IX Ogólnopolskim Otwarciu Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych.

📢 Tyle dokładnie wyniesie Czternasta Emerytura. Oto aktualne wyliczenia wypłat [lista - 24 kwietnia 2021]

Czternasta Emerytura - na takie dodatkowe świadczenie mogą liczyć emeryci w 2021 roku. Wielu z nich zastanawia się, kiedy i jakie pieniądze pojawiają się na ich kontach. Oba świadczenie różnić będą się kwotą dla niektórych emerytów. Zobacz, co trzeba wiedzieć o Emeryturze Plus!

📢 Gmina Zbąszyń; Przebudowa pasa drogowego drogi powiatowej nr 2713P Łomnica - Nowy Dwór w systemie "zaprojektuj i wybuduj"

Przebudowa pasa drogowego drogi powiatowej nr 2713P Łomnica - Nowy Dwór w systemie "zaprojektuj i wybuduj"

📢 Zespół Szkolno-Przedszkolny Przyprostynia. Światowy Dzień Ziemi "Co możesz zrobić i zmienić już teraz? [Zdjęcia]

Zespół Szkolno-Przedszkolny Przyprostynia. Światowy Dzień Ziemi "Co możesz zrobić i zmienić już teraz?.

📢 Zbąszyń. Ruszył kolejny etap robót drogowych, na ulicy Holenderskiej [Zdjęcia 22.04.21]

Zbąszyń. Ruszył kolejny etap robót drogowych, na ulicy Holenderskiej. Nadanie nowego wyglądu ulicy Holenderskiej zostało podzielone na kilka etapów. Koniec prac przewidziano na 30 lipca 2021 r.

📢 Zbąszyń. Ruszył kolejny etap robót drogowych, na ulicy Holenderskiej [Zdjęcia 23.04.21]

Zbąszyń. Ruszył kolejny etap robót drogowych, na ulicy Holenderskiej. Nadanie nowego wyglądu ulicy Holenderskiej zostało podzielone na kilka etapów. Koniec prac przewidziano na 30 lipca 2021 r.

📢 Nad światem zawisło widmo podwójnie zmutowanego koronawirusa z Indii. Jak groźna jest ta mutacja? Czy Polska jest bezpieczna?

Świat znów wstrzymał oddech. W Indiach pojawił się nowy wariant koronawirusa, charakteryzujący się dwiema mutacjami L452R i E484Q. To mieszanka wariantów z Brazylii i RPA. Codziennie zaraża się nią nawet ćwierć miliona osób, umierają tysiące. Podwójnie zmutowany wariant dotarł już do Wielkiej Brytanii. Czy to oznacza kolejną batalię człowieka z wirusem? – Obecnie dostępne szczepionki wstrzymują rozpowszechnianie się każdego wariantu koronawirusa, dlatego najważniejsze są masowe szczepienia – przekonuje prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. – Świata jednak nie da się pociąć na kawałki, dlatego kraje, które mają nadmiar szczepionek i zabezpieczyły swoje populacje, powinny podzielić się preparatami z biedniejszymi. Jeśli nie zaszczepimy krajów afrykańskich, azjatyckich, pojawią się kolejne szczepy, które mogą do nas przywędrować. I będziemy nadal ścigać się z wirusem.

📢 ZSP Przyprostynia. Światowy Dzień Ziemi w przedszkolu Stefanowo - 22 kwietnia 2021 [Zdjecia]

ZSP Przyprostynia. Światowy Dzień Ziemi w przedszkolu Stefanowo - 22 kwietnia 2021

📢 Obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony? Jest wstępny termin! Kiedy zdejmiemy maseczki?

Czy już wkrótce nie będzie trzeba zasłaniać ust i nosa na świeżym powietrzu? Po raz kolejny głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia, Adam Niedzielski. Jego zdaniem, zniesienie tego obowiązku jest możliwe, ale za pewien czas.

📢 Praca w Niemczech ciągle opłacalna. Te zawody zarobią duże pieniądze za granicą. Stawki godzinowe fachowców

Praca za granicą to dla wielu Polaków sposób na lepszy zarobek. Dobra wiadomość jest taka, że fachowcy z Polski wciąż mogą liczyć na zainteresowanie niemieckich pracodawców. Do najbardziej poszukiwanych należą specjaliści tacy jak spawacz, dekarz czy elektryk, choć wzrasta także zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie IT. Jakie zawody są najbardziej pożądane na niemieckim rynku pracy i na jakie wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy? Lista zawodów wraz ze stawkami godzinowymi znajduje się w galerii.

📢 Gmina Zbąszyń: Korzystanie z wodomierzy "ogrodowych". Po rocznej przerwie, ponownie można korzystać z wodomierzy ogrodowych

Gmina Zbąszuń: Korzystanie z wodomierzy "ogrodowych". Po rocznej przerwie, ponownie można korzystać z wodomierzy ogrodowych. W ubiegłym roku Zakład Usług Komunalnych w Zbąszyniu, demontował wodomierze ogrodowe. Wówczas mieszkańcy wraz z wypowiedzeniem umowy dorozumianej o dostawę wody ogrodowej otrzymali również pisma informujące o przyczynach podjęcia decyzji dotyczącej demontażu wodomierzy.

📢 Zbąszyń: Remont i rozbudowa muzeum. Na zewnątrz i w środku, prace cały czas trwają [Zdjęcia]

Zbąszyń: Remont i rozbudowa muzeum. Na zewnątrz i w środku, prace cały czas trwają. Codziennie obserwujemy, jak posuwają się prace przy remoncie i rozbudowie muzeum. Wewnątrz kucia i przeróbki. Zewnątrz rosną mury.

📢 Babcia Plus nowym programem wsparcia dla dziadków? Rząd wprowadzi świadczenie wzorowane na 500 plus za opiekę nad dziećmi?

Program Babcia Plus to świadczenie socjalne nad którym zastanawia się Ministerstwo rodziny i polityki społecznej. Jak przyznała minister Marlena Maląg na antenie Polskiego Radia, interesującym rozwiązaniem jest wprowadzenie świadczenia dla dziadków za opiekę nad dziećmi. Na jakich zasadach miałby działać program wsparcia dla dziadków? Podobnie, jak sztandarowe świadczenie PiS, czyli Rodzina 500 plus.

📢 Lody Ekipa firmy Koral to hit tego roku! Papierki po lodach ekipy Friza pojawiły się nawet na licytacjach. Teraz lody kupimy w Biedronce

Lody Ekipa firmy Koral to wielki hit sprzedaży 2021 roku. Same papierki, opakowania po lodach, osiągają na Allegro cenę kilkuset tysięcy złotych. W opisie czytamy, że to kolekcjonerskie opakowania po lodach. Lody te promują popularni polscy youtuberzy - Ekipa Friza. Rodzice dzieci i młodzieży wykupują ze sklepów lody Ekipa. W wielu sklepach trudno już je kupić, ale firma Koral zapewnia, że lody są dostarczane do sklepów w całej Polsce. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, sprzedaż lodów Ekipa rozpoczęła także sieć sklepów Biedronka.

📢 Zespół Szkolno Przedszkolny Przyprostynia. 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim [Zdjęcia]

Zespół Szkolno Przedszkolny Przyprostynia. 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia przypada78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dzień Ojca

Już od lipca zmiany w 300 plus?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie