"Szła dzieweczka do laseczka" - realizacja projektu Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu. Najlepsza nauka, przez zabawę [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
"Szła dzieweczka do laseczka" - realizacja projektu Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu. Młodziez rywalizowała w konkurencjach pokazowych, efektownych, które wymagały specjalistycznych umiejętności.

"Szła dzieweczka do laseczka" - realizacja projektu Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu

Technikum Leśne w Rogozińcu już ponad 65 lat kształci techników leśników. Szkoła znajduje się w środkowo wschodniej części województwa lubuskiego w gminie Zbąszynek, powiecie Świebodzińskim w tak zwanym Regionie Kozła (związków gmin lubuskich i wielkopolskich). Położona wśród sosnowych lasów.

W ramach projektu trójstronnego, realizowany jest program "Mały drwal". Projekt realizuje Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu wraz ze szkołą z Czech i Niemiec. W ciągu trzech dni, uczniowie z trzech krajów spotykają się i rywalizują w zawodach "Mały drwal". Jednak nie tylko rywalizacja dominuje pomiędzy uczniami. W programie są również spotkania integracyjne, pobyt w Zbąszyniu połączony z pływaniem łodzią po jeziorze "Błędno", zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

W ramach projektu odbyło się kilka konkurencji indywidualnych i grupowych.
Były to, konkurencje pokazowe, efektowne, które wymagały specjalistycznych umiejętności. Ucziowie nabywają umiejętności w szkole i na praktykach.

Projekt "Szła dzieweczka do laseczka" jest współfinansowany przez fundację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM)|
Koordynatorką projektu jest Joanna Przybyła, nauczycielka języka niemieckiego.

Niepełnosprawni i ich opiekunowie kontynuują protest w Sejmie. Apelują o spotkanie z pierwszą damą

źródło: TVN24/x-news.pl.

Wideo

Dodaj ogłoszenie