SZACHY - Udany weekend zbąszyńskich Wicherków

Robert Goździewicz
Archiwum zbąszyńskich Wicherków
SZACHY - Udany weekend zbąszyńskich Wicherków. Nasi zawodnicy rywalizowali w piątek w 4 turnieju z cyklu GP Nowego Tomyśla, natomiast w sobotę nasza 12-osobowa reprezentacja wzięła udział w turnieju z okazji 700-lecia miasta Sulechowa.

W Nowym Tomyślu zwyciężył Robert Goździewicz, 3 miejce zajął Marek Goździewicz, medale w swoich grupach wiekowych zdobyli: Maksymilian Feliś, Adam Nawrot oraz bracia Igor i Olaf Mierzyńscy.
Bardzo udany dla nas okazał się również turniej w Sulechowie. W zawodach zaliczanych do GP 4 Miast wystartowało 108 szachistów z województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Pierwsze miejsce w swojej grupie rankingowej zajał Jonasz Woźniak, puchary za 2 miejsca wywalczyli Maksymilian Feliś oraz Roksana Nowak (grupa B i kat. najlepsza kobieta), nagrodzeni zostali także Leon Grychta (brązowy medal w gr. rankingowej) oraz Gabriel Goździewicz jako najlepszy najmłodszy uczestnik zawodów.