Sukces policjantów ze Zbąszynia. Odkryli dziuplę… w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Posterunek Policji Zbąszyń
Udostępnij:
Mrówcza operacyjna praca policjantów zbąszyńskiego posterunku, nie tylko pozwoliła złapać złodziei wartościowego sprzętu, ale także pomogła zlikwidować miejsce, gdzie rozkręcali i przetrzymywali skradzione fanty oraz… przechowywali narkotyki.

Jak informują zbąszyńscy policjanci, cała sprawa miała swój początek w niedzielę 9 stycznia. Wówczas w godzinach porannych funkcjonariusze zostali powiadomieni o kradzieży quada. Była to potężna maszyna Yamaha Raptor 700 o wartości około 35 000 złotych. W wyniku podjętych czynności zbąszyńscy policjanci natrafili na trop prowadzący do Zielonej Góry i okolic.

- We wtorek 11 stycznia w godzinach popołudniowych w związku z podejrzeniem dokonania kradzieży zatrzymano 22-letniego mieszkańca powiatu zielonogórskiego i jego 18-letnią koleżankę mieszkankę Zielonej Góry. Oboje byli bardzo zaskoczeni i nie stawiali oporu. W wynajmowanym przez nich garażu w Zielonej Górze, do którego mężczyzna dziwnym trafem zagubił klucze, oprócz rozebranego już skradzionego quada ujawniono kilkadziesiąt przedmiotów, w tym dwa quady, markowe elektronarzędzia, hulajnogę elektryczną, rowery elektryczne itd., których pochodzenia zatrzymani nie potrafili określić – wskazują stróże prawa.

Ponadto w garażu para posiadała również dużą ilość marihuany. Oboje zostali zatrzymani a o dalszym ich losie zadecyduje prokurator oraz Sąd. Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków nawet 10 lat.

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Materiał oryginalny: Sukces policjantów ze Zbąszynia. Odkryli dziuplę… w Zielonej Górze [ZDJĘCIA] - Wolsztyn Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie