Sukces gimnazjalistów ze Zbąszynka

Roman Rzepa
Sukces gimnazjalistów ze Zbąszynka Foto. Zdzisław Nowak
Sukces gimnazjalistów ze Zbąszynka, którzy wywalczyli mistrzostwo powiatu świebodzińskiego w piłce siatkowej

Dziewczęta na medal

We wtorek 28 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku, odbyły się powiatowe rozgrywki piłki siatkowej chłopców i dziewcząt w ramach Gimnazjady. W kategorii dziewcząt wystąpiły drużyny z Gimnazjum nr 1 ze Świebodzina i I Gimnazjum ze Zbąszynka. Gimnazjalistki ze Zbąszynka nie dały żadnych szans rywalkom, wygrywając w 2 setach ( 25:10 i 25:8 ).

Złoto dla chłopaków

W kategorii chłopców wystąpiły drużyny z łagowa, Radoszyna, Gimnazjum nr 1 ze Świebodzina i gospodarze z I Gimnazjum ze Zbąszynka.Grano systemem każdy z każdym do 2 wygranych setów.
Gimnazjaliści ze Zbąszynka pewnie wygrali w 2 setach z Radoszynem ( 25:11 i 25:16 ) i ze Świebodzinem ( 25:8 i 25:11 ), natomiast z Łagowem po trudnym pojedynku wygrali 2:1 ( 25;23, 21:25 i w tie-breacku 15:12 ).