Strażacy z naszych powiatów cieszą się z dotacji na sprzęt

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Auto rozpoznawcze trafiło w zeszłym roku do PSP Krotoszyn, w tym roku dotacje na podobne wozy dostały komendy z Grodziska i Nowego Tomyśla
Auto rozpoznawcze trafiło w zeszłym roku do PSP Krotoszyn, w tym roku dotacje na podobne wozy dostały komendy z Grodziska i Nowego Tomyśla KP PSP Krotoszyn
Cieszą się strażacy zawodowi oraz ochotnicy z terenu powiatu nowotomyskiego oraz grodziskiego. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłosił właśnie, kto otrzyma dofinansowania na sprzęt.

Doposażenie jednostek powołanych do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważanych awarii, to nazwa programu w ramach którego dotacje na zakup pojazdów otrzymało kilkanaście Komend Powiatowych PSP w całym Województwie, w tym te z Grodziska Wielkopolskiego i Nowego Tomyśla.

Zakup samochodu specjalnego rozpoznania ratowniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim, to projekt, który został wyceniony w sumie na 156 000 złotych, z czego dotacja dla PSP wyniesie aż 124 000 zł. Z kolei komenda w Nowym Tomyślu starała się o 84 000 złotych dotacji na zakup samochodu specjalnego rozpoznawczo-ratowniczego i tyle też dostała. Samo auto wycenione jest na 120 000 złotych.

Ochotnicy z kolei zyskali w ramach konkursu „Mały Strażak”, gdzie maksymalna wysokość dotacji dla jednostki wynosiła 25 000 złotych. Jednostki wnioskowały o środki na zakup sprzętu do działań ratowniczo – gaśniczych, ale też ochrony osobistej, jak umundurowanie specjalne, hełmy, buty, czy rękawice.

Z powiatu grodziskiego dofinansowanie otrzymały OSP: Konojad i Wielichowo, a także z powiatu nowotomyskiego – OSP Głuponie, Chrosnica oraz Opalenica. Teraz ochotnicy będą musieli w najbliższych tygodniach rozliczyć się z dotacji, a więc kupić sprzęt i przedstawić odpowiednie dokumenty.

W konkursie udział brało dużo więcej jednostek z naszego terenu, środki były jednak ograniczone. Wnioski pod względem formalnym oceniała komisja z WFOŚiGW, natomiast ostateczną opinię wydawał Komendant Wojewódzki KP PSP w Poznaniu.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Materiał oryginalny: Strażacy z naszych powiatów cieszą się z dotacji na sprzęt - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie