Stowarzyszenie Aktywna Wieś Chrośnica gmina Zbąszyń. „Ochrona przyrody w sołectwie Chrośnica” „Wielkopolska odnowa wsi 2020+”

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Stowarzyszenie Aktywna Wieś Chrośnica gmina Zbąszyń. „Ochrona przyrody w sołectwie Chrośnica” „Wielkopolska odnowa wsi 2020+”
Stowarzyszenie Aktywna Wieś Chrośnica gmina Zbąszyń. „Ochrona przyrody w sołectwie Chrośnica” „Wielkopolska odnowa wsi 2020+” Dorota Michalczak
Udostępnij:
Stowarzyszenie Aktywna Wieś Chrośnica gmina Zbąszyń. „Ochrona przyrody w sołectwie Chrośnica” „Wielkopolska odnowa wsi 2020+”.

Stowarzyszenie Aktywna Wieś Chrośnica gmina Zbąszyń. „Ochrona przyrody w sołectwie Chrośnica” „Wielkopolska odnowa wsi 2020+”

„Ochrona przyrody w sołectwie Chrośnica” w ramach projektu „Wielkopolska odnowa wsi 2020+”
W niedzielę 7 listopada w sali wiejskiej w Chrośnicy, podsumowano realizację zadania trwającego od 1 września pt. „Ochrona przyrody w sołectwie Chrośnica”, w ramach projektu „Wielkopolska odnowa wsi 2020+”, realizowanego przez - Stowarzyszenie Aktywna Wieś w Chrośnicy.

Kwota dofinansowania wyniosła 9,5 tys. zł, wkład finansowy, własny stowarzyszenia 600 zł, praca wolontariuszy – mieszkańców wsi została wyceniona na kwotę 2220 zł. Wartość całego projektu wyniosła 12 tys.320 zł.

Dariusz Golczak oraz liderka organizacji Łucja Górna, przedstawili przybyłym na spotkanie poszczególne etapy realizacji zadania, podkreślając rolę realizowanego zadania i jego efekty. Zrealizowane zadania KGW w tym roku (2 festyny szczepionkowe) oraz zaprezentowano film promujący walory Zbąszynia.

„Ochrona przyrody w sołectwie Chrośnica”

W ramach zadania przeprowadzono spotkania szkoleniowo-warsztatowe o tematyce ekologicznej „Z ekologią za pan brat”. Spotkania szkoleniowo-warsztatowe związane z funduszem sołeckim, procesem odnowy wsi i ochroną przyrody, poprawiające wizerunek i estetykę wsi.

Poprzez warsztaty i podjęte działania uczestnicy zadania oraz mieszkańcy wioski na nowo odkryli walory i zasoby otaczającej nas przyrody i jej pozytywne wykorzystanie dla rozwoju wsi. Udział w warsztatach pozwolił na wypracowanie takich zachowań, które pozwolą w jak najmniejszym stopniu ingerować społeczeństwu w przyrodę.
Warsztaty przybliżyły również istotę funduszu sołeckiego, skuteczności wykorzystania dostępnych środków, trybu jego tworzenia, rozliczania i podejmowania inicjatyw służących poprawie lokalnych warunków życia na wsi.

Stowarzyszenie Aktywna Wieś Chrośnica gmina Zbąszyń, realizowało projekt „Ochrona przyrody w sołectwie Chrośnica”

W ramach zadania zakupiono ekran do projektora, laptop, drzewka (tuje) do nasadzeń, farby i inne przyrządy potrzebne do odnowienia placu zabawi realizacji zadania. Na szkolenia warsztatowe i spotkanie podsumowujące realizację projektu, dla wszystkich jego uczestników panie z KGW przygotowały poczęstunek.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska odnowa wsi”

Stowarzyszenie Aktywna Wieś Chrośnica gmina Zbąszyń. „Ochrona przyrody w sołectwie Chrośnica” „Wielkopolska odnowa wsi 2020+”

Stowarzyszenie Aktywna Wieś Chrośnica gmina Zbąszyń. „Ochron...

W niedzielę 15 sierpnia 2021, jednodawkowę szczepionkę przyjął Pan Jakub,  mieszkaniec gminy Zbąszyń  (Łomnica - Huta)

Gmina Zbąszyń. Festyn szczepionkowy. Szczepili się z Kołem G...

Przewodnicząca KGW w Chrośnicy Łucja Górna, korzystając ze wsparcia finansowego zorganizowała drugi festyn szczepienny

Chrośnica. Festyn rodzinny Szczepimy się z Kołem Gospodyń Wiejskich Chrośnica! Festyn rodzinny - 19.09.2021

Chrośnica. Festyn rodzinny - Szczepimy się z Kołem Gospodyń ...

Gmina Zbąszyń. Nagroda dla KGW Chrośnica. Nagroda dla Mai. Zagłosuj w konkursie!!!

Gmina Zbąszyń. Nagroda dla KGW Chrośnica. Nagroda dla Mai. Z...

Chrośnica - mapa


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Lek na COVID-19 zatwierdzony, na razie warunkowo

Wideo

Dodaj ogłoszenie